Jak znaleźć najtańsze loty do Tajlandii?

Jak znaleźć najtańsze loty do Tajlandii?

Tanie loty do Tajlandii – gdzie ich szukać?

Tajlandia to kraj, który w ostatnich latach stał się absolutnym hitem wśród europejskich turystów! I nic w tym dziwnego, wszak łączy w sobie fascynującą historię, bogatą kulturę, wspaniałe krajobrazy i przepiękną pogodę, a to wszystko dopełnia przepyszna kuchnia, która uchodzi za jedną z najsmaczniejszych na świecie! To powoduje, że Tajlandia jest idealnym kierunkiem zarówno dla podróżników, którzy lubią aktywny wypoczynek, jak i tych, którzy zamiast zwiedzać wolą błogie wylegiwanie się na plaży. Trzeba jednak pamiętać, że kraj ten znajduje się na drugim końcu świata, dlatego najlepszym sposobem, aby się do niego dostać, jest kilkunastogodzinny lot, który może swoje kosztować. Jak więc szukać tych najtańszych połączeń? Jak znaleźć najtańsze loty do Tajlandii? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Jak znaleźć tanie loty z Polski do Tajlandii?
2. Gdzie szukać tanich lotów do Tajlandii?
3. Ile kosztuje lot z Polski do Tajlandii?
4. Kiedy są najtańsze loty z Polski do Tajlandii?
5. Na które lotnisko w Tajlandii będą najtańsze loty?
6. Loty do Bangkoku
7. Loty na Phuket
8. Loty do Krabi
9. Loty do Chiang Mai
10. Loty do Chiang Rai


Jak znaleźć tanie loty z Polski do Tajlandii?

Tajlandia to dla Europejczyków jeden z bardziej egzotycznych krajów, który jeszcze do niedawna uchodził za niezwykle drogi kierunek. Mimo to z roku na rok liczba odwiedzających go turystów dynamicznie wzrasta, a co za tym idzie pojawia się wiele nowych połączeń lotniczych, które wcale nie muszą kosztować majątku. Dzięki temu możemy do Tajlandii polecieć z kilku polskich miast, niekiedy w bardzo przystępnej cenie! Aby jednak znaleźć tani lot, najpierw dobrym pomysłem będzie poznanie podstawowych zasad, którymi powinniśmy kierować się podczas poszukiwania danego połączenia! Jak więc znaleźć tanie loty z Polski do Tajlandii? Sprawdź nasze wskazówki!

 • Korzystaj z wyszukiwarek lotów – w dobie internetu szukanie tanich lotów stało się niezwykle proste. Na rynku jest bowiem dostępnych wiele wyszukiwarek, dzięki którym z łatwością można znaleźć lot o wybranych parametrach i porównać jego ceny u różnych pośredników. Najlepszą i najpopularniejszą z nich jest SkyScanner, który ma w swojej bazie oferty aż 1200 operatorów turystycznych! Aby znaleźć tanie loty z Polski do Tajlandii w SkyScanner, wystarczy kliknąć tutaj.
 • Im wcześniej, tym taniej – im wcześniej zaczniemy szukać danego połączenia, tym większa szansa, że bilety lotnicze kupimy w korzystnej cenie, ponieważ ich ceny mogą rosnąć wraz ze zbliżającą się datą wylotu. Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, w której na kilka dni przed wylotem dana linia udostępni ostatnie miejsca w samolocie w przystępnych cenach, jednak dzieje się tak bardzo rzadko.
 • Wycieczka poza sezonem – wraz ze wzrostem zainteresowania danym kierunkiem, rosną ceny biletów lotniczych, dlatego jest dużo większa szansa na upolowanie taniego lotu poza sezonem, gdy obłożenie samolotów będzie mniejsze, a linie lotnicze będą chciały je zapełnić, obniżając ceny. W przypadku Tajlandii niski sezon zaczyna się na początku maja i kończy we wrześniu.
 • Rezerwuj loty w środku tygodnia – najwięcej osób planuje swój urlop od weekendu do weekendu, co wiąże się z większym obłożeniem lotów w piątki, soboty i niedziele, a tym samym wyższymi cenami biletów. Rozwiązaniem jest więc szukanie połączeń z Polski do Tajlandii w środku tygodnia, które powinny być znacznie tańsze.
 • Szukaj lotów z dużych lotnisk – im więcej połączeń z danego portu, tym większa szansa na upolowanie tanich biletów lotniczych, dlatego szukając połączeń z Polski do Tajlandii w pierwszej kolejności powinno sprawdzić się wyloty z Warszawy, a konkretniej z Lotniska Chopina.
 • Elastyczność to podstawa – ceny lotów w to samo miejsce, lecz w różne dni mogą się różnić diametralnie, dlatego warto przeglądać połączenia na przestrzeni kilku miesięcy, aby upolować najciekawszą i najtańszą okazję. To jedna z głównych zasad dotyczących tego, jak znaleźć tani lot z Polski do Tajlandii.
 • Nie bój się przesiadek – loty bezpośrednie są oczywiście znacznie wygodniejsze i szybsze, jednak często potrafią być o wiele droższe niż te z przesiadkami. Jeżeli więc celem jest upolowanie jak najtańszego połączenia, szukanie tych z międzylądowaniem może być znacznie lepszym rozwiązaniem.
 • Rozważ wielkość bagażu – bilety lotnicze uwzględniające bagaż rejestrowany są zazwyczaj o kilkaset złotych droższe od tych bez niego. Aby więc znaleźć tani lot z Polski do Tajlandii, rozwiązaniem może być rezygnacja z dużej walizki na rzecz większego plecaka, który można przewieźć jako bagaż podręczny.

Gdzie szukać tanich lotów do Tajlandii?

Tak jak już wspomnieliśmy, najlepszym miejscem do szukania tanich połączeń z Polski do Tajlandii są wyszukiwarki lotów, w tym przede wszystkim SkyScanner! Korzystanie z tego serwisu jest wygodne, łatwe i przyjemne, dzięki czemu w prosty i szybki sposób można znaleźć bardzo okazjonalne oferty! Aby to zrobić, wystarczy uzupełnić pola poniżej, a następnie kliknąć wyszukaj loty!Ile kosztuje lot z Polski do Tajlandii?

Ceny lotów z Polski do Tajlandii są bardzo zróżnicowane i zależą w dużej mierze od wybranego terminu, przewoźnika, czasu połączenia oraz miejsca wylotu i przylotu. Jeszcze do niedawna lot w dwie strony można było kupić już za 2000 zł, natomiast obecnie jest to bardzo okazjonalna kwota, a ceny wahają się od 2500 do 3500 zł. Biorąc to pod uwagę, możemy przyjąć następujące widełki:

 • poniżej 2500 zł – atrakcyjna cena biletów z Polski do Tajlandii,
 • od 2500 do 3500 zł – normalna cena biletów z Polski do Tajlandii,
 • powyżej 3500 zł – wysoka cena biletów z Polski do Tajlandii.

Kiedy są najtańsze loty z Polski do Tajlandii?

W Tajlandii wysoki sezon, czyli okres, w którym kraj ten odwiedza najwięcej turystów, trwa od początku listopada do końca marca, co oznacza, że w czasie tym bilety lotnicze będą najdroższe. Dotyczy to szczególnie okresu świątecznego oraz nowego roku, które są uznawane za szczyt sezonu. Wobec tego, jeżeli celem jest upolowanie jak najtańszego połączenia, najlepiej szukać go w okresie od maja do września, pamiętając jednocześnie o tym, aby rezerwować wylot i przylot w środku tygodnia, a samą rezerwację biletów lotniczych składać minimum trzy miesiące przed planowaną podróżą. W ten sposób można zaoszczędzić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych!

Na które lotnisko w Tajlandii będą najtańsze loty?

Tajlandia jest dużym krajem, dlatego wybór lotniska powinien być dostosowany do celu podróży. Jeżeli jednak nie ma to większego znaczenia, to największe lotnisko znajduje się w jego stolicy, czyli Bangkoku, i ma nazwę port lotniczy Suvarnabhumi. To właśnie tam odbywa się najwięcej lotów z Polski, a co za tym idzie, wybierając je jako miejsce docelowe można upolować najkorzystniejsze oferty. Kolejnym portem, który warto brać pod uwagę, jest lotnisko na Phuket, czyli najpopularniejszej wyspie w Tajlandii. I choć port ten nie jest największych rozmiarów, to mimo to jest drugim najruchliwszym lotniskiem w całym kraju, dzięki czemu wybierając je jako miejsce docelowe można znaleźć bilety w bardzo korzystnych cenach! Oprócz nich, niekiedy można upolować tanie loty na lotnisko w Krabi, Chiang Mai i Chiang Rai, jednak są to mniej popularne porty, przez co trudniej znaleźć tam niedrogie połączenia.

Loty do Bangkoku

Jak znaleźć najtańsze loty do Bangkoku? Bangkok to stolica Tajlandii, w której znajduje się największe lotnisko w całym kraju, czyli port lotniczy Suvarnabhumi. To powoduje, że ze względu na dużą ilość połączeń lotniczych pomiędzy kilkoma polskimi miastami i tym lotniskiem często można upolować bardzo atrakcyjne oferty. W jaki konkretniej sposób? Najlepiej korzystając z poniżej wyszukiwarki!Loty na Phuket

Jak znaleźć najtańsze loty na Phuket? Phuket to największa, a przy tym najpopularniejsza wyspa w Tajlandii, na której znajduje się drugie najruchliwsze lotnisko w całym kraju! To powoduje, że jest ono bardzo dobrze skomunikowane z pozostałą częścią świata, dzięki czemu można do niego dotrzeć z kilku polskich miast i to w bardzo przystępnej cenie. Jak więc znaleźć taki lot? Najlepiej korzystając z poniżej wyszukiwarki!Loty do Krabi

Jak znaleźć najtańsze loty do Krabi? Krabi to bardzo popularna destynacja wśród turystów odwiedzających Tajlandię, jednak lotnisko, które się w prowincji tej znajduje, nie należy do największych. Mimo to, jest ono dobrze skomunikowane z pozostałą częścią świata, dzięki czemu niekiedy można upolować na nie tani lot z Polski. Jak więc znaleźć takie oferty? Najlepiej korzystając z poniżej wyszukiwarki!Loty do Chiang Mai

Jak znaleźć najtańsze loty do Chiang Mai? Chiang Mai to drugie co do wielkości miasto w Tajlandii, które jest często wybieranym kierunkiem przez podróżników stawiających na zwiedzanie. Znajduje się w nim niewielki port lotniczy, który obsługuje loty międzynarodowe, jednak połączenia z Polski w to miejsce nie należą do najtańszych. Mimo to, niekiedy można upolować loty w promocyjnych cenach, dlatego warto regularnie sprawdzać aktualne połączenia. Gdzie najlepiej to robić? Oczywiście korzystając z poniżej wyszukiwarki!Loty do Chiang Rai

Jak znaleźć najtańsze loty do Chiang Rai? Chiang Rai niewielkie miasteczko znajdujące się w północnej Tajlandii, które słynie z okazałych zabytków i przepięknych krajobrazów! Znajduje się w nim międzynarodowy port lotniczy o nazwie Mae Fah Luang-Chiang Rai Airport, który należy do największych lotnisk w północnej części kraju, jednak połączenia z Polski w to miejsce należą do tych droższych. Mimo to, niekiedy można upolować loty z Polski do Chiang Rai w korzystnych cenach, dlatego warto regularnie sprawdzać aktualne połączenia. Gdzie najlepiej to robić? Oczywiście korzystając z poniżej wyszukiwarki!Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii poradnik, w których między innymi wyjaśniamy czy do Tajlandii jest potrzebna wiza.