Paradise Beach na Phuket w Tajlandii

Paradise Beach

Paradise Beach – rajska plaża niedaleko Patong

Paradise Beach to kolejna rajska plaża na wyspie Phuket, znajdująca się niedaleko Patong, czyli jednej z najczęściej wybieranych przez turystów destynacji. Jest to jedna z najpiękniejszych zatoczek w regionie, w której z dala od miejskiego zgiełku możemy korzystać z uroków tropikalnej przyrody, krystalicznie czystego morza oraz czyściutkiej plaży. Gdzie więc znajduje się Paradise Beach i jak na nią trafić? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!


Spis treści:
1. Jak dostać się na Paradise Beach na Phuket?
• Spacer na Paradise Beach
• Busy kursujące na Paradise Beach
• Wyprawa taksówką na Paradise Beach
• Wyprawa skuterem na Paradise Beach


Jak dostać się na Paradise Beach na Phuket?

Paradise Beach to kolejna piękna plaża na Phuket, znajdująca się niedaleko popularnego Patong. Jest to plaża należąca do hostelu o tej samej nazwie, a wejście na nią jest płatne i kosztuje od 100 do 200 bahtów w zależności od sezonu. Paradise Beach słynie z imprez nazywanych Half Moon Party, Full Moon Party oraz New Moon Party, odbywających się w blasku księżyca bezpośrednio na plaży. W dzień jest to jednak istnie rajska zatoczka, otoczona bujną, tropikalną roślinnością oraz charakterystycznymi skałkami, zanurzonymi w turkusowej wodzie. I choć płatne wejście może niektórych plażowiczów odstraszyć, to widok, który zastaniemy na miejscu jest zdecydowanie warty zapłacenia tej niewielkiej ceny. Jak zatem dostać się na Paradise Beach? Zakładając, że wyruszamy z Patong, mamy kilka możliwości dostania się na plażę:

1. Spacer na Paradise Beach

Spacer na Paradise Beach to najdłuższy i jednocześnie najcięższy środek lokomocji. I choć ten zajmie nam najwięcej czasu, to z drugiej strony umożliwi odwiedzenie punktów widokowych, z których widać całą panoramę Patong, a oprócz tego przybliży nam piękno lokalnej fauny i flory. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób szukających przygód, które chcą nieco zboczyć z turystycznych szlaków. Bujna, dzika roślinność zaczyna się tuż za mostem łączącym wzgórza z Patong, a im wyżej zajdziemy, tym bardziej dziewiczą przyrodę zastaniemy. Oczywiście należy wspomnieć, że sama droga nie należy do najłatwiejszych – w trakcie podróży musimy pokonać liczne wzgórza, jednocześnie stawiając czoła wysokiej temperaturze i wilgotności. Niech to jednak nas nie zniechęca, wszak docierając do celu zastaniemy miejsce, które z pewnością zrekompensuje nam wysiłek!

2. Busy kursujące na Paradise Beach

Jeżeli wysoka temperatura i wilgotność powoduje, że nie chcemy pokonywać tak męczącej trasy pieszo, możemy skorzystać z… bezpłatnych busów kursujących na Paradise Beach! Są to niewielkie ciężarówki z niezabudowanym tyłem, startujące z jednej z największych atrakcji na Patong, czyli ulicy Bangla Road. Te w zależności od sezonu kursują mniej więcej co godzinę i dowożą pasażerów do samych bram prowadzących na plażę. Na miejscu wystarczy jedynie opłacić wstęp, a następnie rozkoszować się rajskimi widokami i turkusową wodą!

3. Wyprawa taksówką na Paradise Beach

Paradise Beach podobnie do Freedom Beach leży u stóp wzgórza, tak więc jeżeli zależy nam na wygodnym i szybkim transporcie możemy skorzystać z jednej z licznych taksówek. Taki transport w zależności od miejsca, z którego ruszamy, będzie kosztował od 300 do 800 bahtów. Pamiętajmy jednak, że do tej kwoty musimy doliczyć jeszcze koszt samego wejścia na plażę, czyli kolejne 100-200 bahtów. I choć przyjemność ta wydaje się nieco droga, to sama Paradise Beach jest zdecydowanie warta wydania takiej kwoty i podziwiania jej uroku.

4. Wyprawa skuterem na Paradise Beach

Podroż skuterem wygląda tak samo jak wyprawa taksówką – musimy pokonać identyczną trasę, parkując skuter na parkingu hotelowym Paradise Beach. Musimy jednak pamiętać, że sama trasa jest dość wymagająca, a po drodze mamy do pokonania liczne wzgórza, co dla początkujących kierowców może okazać się sporym utrudnieniem.

Paradise Beach na Phuket

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii plaże, w których między innymi przedstawiamy TOP 5 najpiękniejszych plaż na Phi Phi!