Plaże na Mykonos – TOP 10 najpiękniejszych plaż

Najpiękniejsze plaże na Mykonos w Grecji

Mykonos to jedna z najpopularniejszych, a przy tym najbardziej urokliwych Wysp Cykladzkich, która jest uznawana za mekkę celebrytów z całego świata. I nic w tym dziwnego, wszak łączy w sobie zapierające dech w piersiach krajobrazy z niepowtarzalnym greckim klimatem, a to wszystko dopełniają przepiękne plaże, które uchodzą za jedne z najlepszych w Europie. To właśnie na niej można spacerować wśród ekskluzywnych butików i drogich restauracji, a z drugiej strony podziwiać śnieżnobiałe domki z kolorowymi okiennicami oraz charakterystyczne wiatraki. Takie połączenie doznań wizualnych powoduje, że jest to kierunek bardzo chętnie odwiedzany przez turystów o każdej porze roku. Jeżeli więc i Wy zdecydowaliście się na podróż w to iście rajskie miejsce, warto wcześniej sprawdzić, jakie plaże na Mykonos są najciekawsze! I tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Plaże na Mykonos – którą wybrać?
• Paraga Beach
• Agios Ioannis Beach
• Paradise Beach
• Elia Beach
• Psarou Beach
• Kalo Livadi Beach
• Ornos Beach
• Platis Gialos Beach
• Agios Sostis Beach
• Lia Beach


Plaże na Mykonos – którą wybrać?

Mykonos to bardzo urokliwa wyspa, która znana jest z piaszczystych, ciągnących się kilometrami plaż, gdzie krystalicznie czysta woda mieni się w promieniach świecącego przez ponad 300 dni w roku słońca. Krajobraz wyspy dopełniają malownicze wzniesienia, pomiędzy którymi natrafimy na charakterystyczne wiatraki i tradycyjne białe budynki z barwnymi obramowaniami okiennymi. Jest to więc idealne miejsce do zażywania słonecznych i morskich kąpieli, w którym przybysze mogą całymi dniami cieszyć oczy pięknem lokalnej przyrody i architektury. To wszystko razem tworzy idealne warunki do błogiego wypoczynku dla urlopowiczów w każdym wieku. Warto jednak wiedzieć, że choć Mykonos nie jest dużą wyspą, to plaże na niej są bardzo zróżnicowane. Oznacza to, że znajdziemy na niej zarówno te z miękkim, białym piaskiem, jak i pokryte żwirkiem lub kamieniami. Które z nich są zatem szczególnie warte odwiedzenia? Sprawdźcie nasz ranking, w którym prezentujemy 10 najpiękniejszych plaż na wyspie Mykonos w Grecji!

1. Paraga Beach

Paraga Beach to jedna z najpiękniejszych plaż na Mykonos, która znajduje się na południowym-zachodzie wyspy w iście malowniczym regionie. Jest to jedno z tych miejsc, które od razu zachwyca widokami i sprawia, że urlopowicze w moment zakochują się w otaczającym pejzażu. Znajdziemy na niej miękki, biały piasek oraz krystalicznie czyste morze, które mieni się odcieniach turkusu i błękitu, co razem tworzy krajobraz prosto z pocztówki. Dodatkowo, w jej pobliżu jest ulokowanych kilka sklepów i restauracji, a na samej plaży można korzystać z leżaków, parasoli i przebieralni, dzięki którym wypoczynek na niej będzie w pełni komfortowy.

Paraga Beach

Jak dostać się na Paraga Beach?

2. Agios Ioannis Beach

Agios Ioannis Beach to kolejne miejsce, które od razu zachwyca krajobrazem oraz idealnymi warunkami do plażowania i zażywania morskich kąpieli. Jest to plaża, która znajduje się zaledwie 5 kilometrów od stolicy wyspy i można na nią dojechać autobusem. Pokrywa ją drobny, miękki piasek, który jest powolnie podmywany przez krystaliczne czyste morze, a w oddali widać z niej majaczące wzgórza pobliskich wysepek. Widok ten zapiera dech w piersiach i potrafi zachwycić nawet najbardziej doświadczonych podróżników, zwłaszcza że woda w tym miejscu mieni się w pięknych odcieniach błękitu i turkusu. I to jeszcze nie koniec zalet tej urokliwej plaży! Morze na niej jest bowiem wyjątkowo ciepłe i spokojne, a to wszystko za sprawą otaczających ją wzgórz, które chronią ją przed wiatrem. Oprócz tego, Agios Ioannis Beach znajduje się z dala od miasta, dzięki czemu jest mało popularna, a tym samym niezatłoczona. Będzie więc to doskonały wybór dla osób, które kochają błogi wypoczynek w ciszy i spokoju w pięknych okolicznościach przyrody!

Agios Ioannis Beach

Jak dostać się na Agios Ioannis Beach?

3. Paradise Beach

Paradise Beach to najpopularniejsza i najczęściej odwiedzana plaża na całym Mykonos. Za dnia wypełnia się plażowiczami spragnionymi promieni słońca i ochłody w krystalicznie czystym morzu, zaś nocą odbywają się na niej huczne imprezy prowadzone przez najlepszych DJ-ów na świecie. I nic w tym dziwnego, wszak miejsce to wyróżnia się miękkim, złocistym piaskiem oraz bardzo łagodnym zejściem do przejrzystego morza, które mieni się w odcieniach błękitu i turkusu. Oprócz tego, plaża z dwóch stron jest otoczona przez skaliste wzniesienia, dzięki czemu woda na niej jest ciepła i spokojna, a to wszystko dlatego, że krajobraz ten chroni ją od wiatrów. Miejsce to będzie więc idealnym wyborem zarówno dla osób szukających rozrywki, jak i zwykłych plażowiczów, którzy chcą wygrzewać się na słońcu i zażywać kąpieli w czyściutkiej wodzie. Na plaży dostępne są też leżaki, parasole i przebieralnie, a tuż obok niej znajduje się kilka lokalnych tawern, w których można kosztować miejscowych specjałów delektując się przy tym nie tylko samą kuchnią, ale i przepięknym widokiem na zatokę.

Paradise Beach

Jak dostać się na Paradise Beach?

4. Elia Beach

Elia Beach to całkowite przeciwieństwo Paradise Beach. Jest to jedna z najdłuższych i najspokojniejszych plaż na wyspie, a przy tym jedna z najbardziej malowniczych. Miejsce to jest doskonale skomunikowane z pozostałą częścią wyspy, dzięki czemu można do niego dotrzeć autobusem z Chory oraz wodnym autobusem z Platis Gialos i Ornos. Sama plaża wyróżnia się miękkim, białym piaskiem, który łączy się z krystalicznie czystą wodą mieniącą się w odcieniach turkusu i błękitu. Zejście do morza jest na niej bardzo łagodne, a do dyspozycji plażowiczów są leżaki i parasole oraz pełne zaplecze sanitarne, w tym między innymi przebieranie i prysznice. Oprócz tego, tuż obok plaży znajduje się kilka miejscowych tawern, które serwują lokalne specjały oraz przepyszne drinki. Będzie więc to idealny wybór dla rodzin z dziećmi oraz tych, którzy cenią sobie błogi wypoczynek w komfortowych warunkach.

Elia Beach

Jak dostać się na Elia Beach?

5. Psarou Beach

Psarou Beach to przepiękna i bardzo ekskluzywna plaża, która znajduje się w południowej części Mykonos i jest znana przede wszystkim z częstych wizyt słynnych osobistości. To właśnie na niej zazwyczaj wypoczywają celebryci odwiedzający wyspę, których przyciąga ciepłe, przejrzyste, błękitne morze, łagodne zejście z piaszczystej plaży, brak wiatru oraz przepiękny krajobraz. Przebywając w tym miejscu można wylegiwać się w promieniach słońca, zażywać orzeźwiających kąpieli w krystalicznie czystej wodzie oraz podziwiać cumujące nieopodal luksusowe jachty i pobliskie wzniesienia, które są częściowo pokryte przez śródziemnomorską roślinność. Dodatkowo, tuż obok Psarou Beach znajduje się kilka tawern serwujących miejscowe specjały, a sama plaża jest uznawana za najczystszą na wyspie, dzięki czemu będzie idealnym wyborem dla rodzin z dziećmi oraz osób, które lubią wypoczywać w komfortowych warunkach.

Psarou Beach

Jak dostać się na Psarou Beach?

6. Kalo Livadi Beach

Kalo Livadi Beach to długa, szeroka i bardzo urokliwa plaża, która znajduje się w południowo-wschodniej części Mykonos. Jest to idealne miejsce dla urlopowiczów, którzy lubią spędzać czas na błogim leniuchowaniu w pięknych okolicznościach przyrody, zażywając przy tym kąpieli w krystalicznie czystym morzu, które tak jak w pozostałych częściach wyspy mieni się w odcieniach turkusu i błękitu. Piasek na plaży tej jest drobny, miękki i wyróżnia się złocistym kolorem, zaś zejście do wody jest bardzo łagodne, dzięki czemu będzie to idealny wybór przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Obok plaży znajduje się też darmowy parking, kilka restauracji oraz pełna infrastruktura niezbędna do plażowania, co powoduje że można na niej wypoczywać w komfortowych warunkach długimi godzinami.

Kalo Livadi Beach

Jak dostać się na Kalo Livadi Beach?

7. Ornos Beach

Ornos Beach to następna bardzo malownicza plaża, która charakteryzuje się miękkim, złocistym piaskiem, łagodnym zejściem do wody oraz w pełni przejrzystym morzem, które mieni się w błękitnych i turkusowych barwach. Miejsce to jest znane przede wszystkim z oryginalnego kształtu, ponieważ ma formę półksiężyca i leży pośrodku zatoki o tej samej nazwie, która jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na całej wyspie. Dodatkowo, na Ornos Beach cumuje wiele luksusowych łodzi, a z samej plaży rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na zatokę, otaczające ją wzgórza oraz pływające po morzu statki. I to jeszcze nie koniec jej zalet! Na plaży znajduje się cały szereg udogodnień, w tym między innymi leżaki, prysznice, przebieralnie oraz kilka restauracji, które serwują miejscowe pyszności, tak więc z pewnością każdy znajdzie na niej coś dla siebie!

Ornos Beach

Jak dostać się na Ornos Beach?

8. Platis Gialos Beach

Platis Gialos Beach to plaża znajdująca się w południowo-zachodniej części wyspy, która obok Paradise Beach jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych na Mykonos. Miejsce to wyróżnia się miękkim, złocistym piaskiem oraz łagodnym zejściem do krystalicznie czystej wody, w której gdzieniegdzie można natrafić na skały. Morze tutaj ma piękny turkusowo-błękitny odcień, a wokół plaży znajdziemy szeroko rozwiniętą architekturę turystyczną, w tym przede wszystkim liczne hotele, restauracje, bary i sklepy. Do dyspozycji urlopowiczów przygotowano również leżaki, parasole i przebieralnie, dzięki czemu na Platis Gialos Beach jest wszystko to, czego każdy z nas potrzebuje do wypoczynku w komfortowych warunkach.

Platis Gialos Beach

Jak dostać się na Platis Gialos Beach?

9. Agios Sostis Beach

Agios Sostis Beach to kolejna bardzo urokliwa plaża, która jest zaliczana do tych spokojniejszych i mniej popularnych. Znajduje się ona w Zatoce Panormo z dala od miasta, dzięki czemu jest odwiedzana przez znacznie mniej turystów w porównaniu do Paradise Beach czy Platis Gialos Beach. I choć ma zaledwie 250 metrów długości, to mimo to zachwyca swoim malowniczym położeniem oraz niezwykłymi kolorami morza, które mieni się w odcieniach turkusu i błękitu, majestatycznie kontrastując z czerwonymi skałami. Oprócz tego, piasek na niej jest drobny, miękki i ma złocistą barwę, a woda jest niezwykle przejrzysta. I to jeszcze nie koniec atutów tej przepięknej plaży! Otaczają ją bowiem klify i zielone wzgórza, a na dodatek jest zazwyczaj jest praktycznie pusta, ponieważ w pobliżu nie ma infrastruktury turystycznej, w tym leżaków, parasoli i przebieralni.

Agios Sostis Beach

Jak dostać się na Agios Sostis Beach?

10. Lia Beach

Lia Beach to plaża znajdująca się na południowym-wschodzie wyspy, która podobnie do Agios Sostis Beach należy do tych mniej popularnych. Miejsce to jest ulokowane z dala od kurortów turystycznych, dzięki czemu nawet w sezonie można w nim wypoczywać w ciszy i spokoju. Sama plażę pokrywa miękki, złocisty piasek, a zejście do wody jest niezwykle łagodne. Morze w tym miejscu zachwyca swoją przejrzystością, turkusową barwą oraz piaszczystym dnem. I choć znajduje się ona z dala od miast, to mimo to można na niej korzystać z infrastruktury dla turystów, w tym między innymi leżaków, parasoli, przebieralni oraz kilku restauracji w jej pobliżu.

Lia Beach

Jak dostać się na Lia Beach?


Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii plaże, w których między innymi przedstawiamy najpiękniejsze plaże na Krecie.