Plaże w Kemer – TOP 5 najpiękniejszych plaż

Plaże w Kemer - TOP 5 najpiękniejszych plaż

Najlepsze plaże w Kemer i okolicy – TOP 5 propozycji

Kemer to bardzo urokliwy i elegancki kurort, znajdujący się na Licyjskim Wybrzeżu. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości w Riwierze Tureckiej, która słynie przepięknych widoków, łączących w sobie turkusową toń Morza Śródziemnego z majestatycznymi szczytami okolicznych pasm górskich. Znajdziemy tu zarówno plaże pokryte drobnym piaskiem, żwirem, jak i te nieco bardziej kamieniste, a to wszystko w towarzystwie krystalicznie czystej wody. I choć niektóre z nich są trudno dostępne to zdecydowanie warto się poświęcić i odwiedzić każdą po kolei! Które więc plaże w tureckim Kemer są najpiękniejsze? Jeżeli widzieliście już nasz artykuł, w którym podpowiadamy co warto zwiedzić w Kemer, czas najwyższy przejść do dzisiejszego zestawienia! Sprawdźcie TOP 5 najlepszych plaż według naszego portalu podróżniczego!


Spis treści:
1. Jakie są najlepsze plaże w Kemer?
• Moonlight Beach
• Kemer Beach
• Göynük Beach
• Çamyuva Beach
• Phaselis Beach


Jakie są najlepsze plaże w Kemer?

Kemer to idealny kierunek dla wszystkich osób, które lubią łączyć aktywny wypoczynek z błogim wylegiwaniem się na plaży. Kurort ten słynie z przepięknych widoków, długich, urokliwych plaż oraz krystalicznie czystego morza, w którym przez znaczną część roku można zażywać kąpieli. Które z nich są zatem najpiękniejsze? Sprawdźcie nasz subiektywny ranking najlepszych plaż w Kemer!

1. Moonlight Beach

Moonlight Beach jest uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż w całej Turcji. Jest to miejsce idealne dla osób, które chcą spędzić dzień na błogim leniuchowaniu, wylegując się na delikatnym piasku u brzegu turkusowego morza i podziwiając piękno okolicznej przyrody. Sama plaża jest przedzielona niewielkim kanałem, który tworzy z niej dwa skrajnie różne miejsca. Moonlight Beach po lewej stronie charakteryzuje się drobniutkim piaskiem i bardzo łagodnym zejściem do wody, zaś po prawej stronie plaża jest pokryta żwirem, a w wodzie gdzieniegdzie możemy napotkać na kamienie. Tutaj warto jednak zaznaczyć, że plaża znajdująca się po lewej stronie jest zagospodarowana przez liczne bary i restauracje, tak więc jeżeli szukamy miejsca z dala od ludzi, wtedy zdecydowanie lepszym wyborem będzie prawa część Moonlight Beach, która oprócz spokoju oferuje nam również znacznie lepsze doznania wizualne.

Moonlight Beach

Jak dostać się na Moonlight Beach?

2. Kemer Beach

Kemer Beach to najpopularniejsza plaża w miejscowości, znajdująca się zaledwie kilka minut spacerem od centrum Kemer. Ta ciągnie się wzdłuż wybrzeża przez niecałe 4 kilometry i jest otoczona licznymi nadmorskimi kurortami oraz barami na plaży. Dookoła niej widać majestatyczne góry Taurus, pokryte częściowo lasami piniowymi, a w oddali, na horyzoncie można dostrzec nieśmiało majaczące miejscowości, znajdujące się nawet kilkadziesiąt kilometrów dalej. Sama plaża jest pokryta piaskiem, z łagodnym zejściem do morza i krystalicznie czystą wodą. Nie uświadczymy tutaj kamieni, ale w niektórych miejscach woda może być nieco głębsza, dlatego trzeba mieć się na baczności! Warto również pamiętać, że praktycznie całą plażę pokrywają leżaki dla gości hotelowych i tylko niektóre jej fragmenty są publiczne, gdzie można wynająć leżak i skorzystać z toalety lub prysznica.

Kemer Beach

Jak dostać się na Kemer Beach?

3. Göynük Beach

Göynük Beach to plaża znajdująca się w odległości 10 kilometrów od centrum Kemer, którą pokochają zwłaszcza osoby lubujące się w miejscach mniej zatłoczonych. Jest to plaża pokryta piaskiem, żwirem i kamieniami o długości niemal 3 kilometrów, przy której znajduje się kilka luksusowych hoteli. Jej tło stanowią liczne góry porośnięte lasami piniowymi, nieśmiało muskane przez majestatyczne chmury. Woda w tym miejscu jest krystalicznie czysta, a zejście łagodne. Dodatkowo, w okolicy znajduje się kilka restauracji i kawiarni serwujących posiłki i napoje w przystępnych cenach, a do dyspozycji plażowiczów są leżaki, które można wypożyczyć. Co więcej, Göynük Beach to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, tak więc osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą skorzystać z szerokiej oferty miejscowych firm, uprawiając na przykład windsurfing lub snorkeling.

Göynük Beach

Jak dostać się na Göynük Beach?

4. Çamyuva Beach

Çamyuva Beach to tętniąca życiem plaża żwirowa z wyjątkowo czystą wodą, oddalona zaledwie o 7.5 kilometra od centrum Kemer. W jej północno-wschodniej części znajduje się pole kempingowe, a na południowym zachodzie mieści się kilkanaście hoteli. Jest to miejsce idealne do opalania i pływania, a przy tym do podziwiania czarujących krajobrazów. Patrząc w głąb lądu dostrzeżemy imponujące szczyty górskie, zaś zerkając w stronę morza zauważymy mieniącą się w turkusowych tonach głębię. Jeżeli szukamy ciszy i spokoju, świetnym wyborem będzie północno-wschodnia część plaży, która jest stosunkowo nietknięta z łagodnym zejściem do ciepłego morza, a gdy chcemy skorzystać z oferty gastronomicznej, w okolicy znajdziemy kilka barów i restauracji, serwujących przekąski, dania na ciepło oraz napoje.

Çamyuva Beach

Jak dostać się na Çamyuva Beach?

5. Phaselis Beach

Phaselis Beach znajduje się w odległości około 17 kilometrów do Kemer. Jest to miejsce, w którym można połączyć plażowanie z poznawaniem historii. Sama plaża jest położona tuż obok starożytnego miasta portowego Phaselis, które zostało założone w VII wieku p.n.e. Phaselis Beach dzieli się na 3 naturalne zatoki (centralną, północną i południową), charakteryzujące się orzeźwiającą, krystalicznie czystą wodą. Tą najczęściej odwiedzaną jest zatoka południowa, na której znajdują się toalety i prysznice, a jeżeli szukamy ciszy i spokoju, wtedy warto wybrać zatokę centralną lub północną. Na każdej z nich znajdziemy mieszankę piasku i kamyków, które są leniwie podmywane przez turkusowe morze. Linia brzegowa w tym miejscu jest ogrodzona sosnami, które zapewniają cień i chronią przed słońcem. Warto jednak pamiętać, że wstęp na plażę i do starożytnego miasta w trakcie sezonu może być płatny.

Phaselis Beach

Jak dostać się na Phaselis Beach?

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii plaże, w których między innymi przedstawiamy 5 najpiękniejszych plaż na Majorce oraz prezentujemy najlepsze plaże na Krecie.