Ile trwa lot z Polski do Brazylii?

Ile trwa lot z Polski do Brazylii?

Ile leci się do Brazylii?

Brazylia to piąty co do wielkości kraj na świecie i jeden z najbardziej zróżnicowanych. Słynie on ogromnej ilości wspaniałych krajobrazów, przepysznej kawy, tropikalnej roślinności, miłości do piłki nożnej i gorącej samby. Jest to wciąż egzotyczny dla Europejczyków kierunek, który z roku na rok zyskuje na popularności. Planując więc eskapadę w to piękne miejsce, warto wcześniej dowiedzieć się, jak długo trwa lot i skąd możemy rozpocząć podróż, aby do celu dotrzeć w jak najkrótszym czasie. Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Ile się leci do Brazylii z Polski?
2. Z jakich miast można polecieć do Brazylii?
3. Wakacje w Brazylii
4. Z jaką prędkością leci się samolotem z Polski do Brazylii?
5. Na jakiej wysokości leci samolot z Polski do Brazylii?
6. Kiedy szukać tanich lotów do Brazylii?


Ile się leci do Brazylii z Polski?

Każda osoba, która marzy o odwiedzeniu Brazylii, musi się liczyć z tym, że jeżeli miejscem startowym będzie Polska, sam lot będzie trwał od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. Warto jednak mieć na uwadze, że kraj ten jest jednym z największych na świecie, w związku z czym bardzo duże znaczenie będzie miał wybór lotniska początkowego i końcowego podróży oraz ewentualne przesiadki. Biorąc to pod uwagę, średnia długość lotu z Polski do Brazylii wynosi od 12 do 25 godzin. W tym wypadku najkrótsza opcja to lot od 10 do 12 godzin, zaś najdłuższa to ponad 24 godziny. Tak duża rozbieżność jest spowodowana wyborem miejsca wylotu, miejscem przesiadki oraz miejscem lądowania. Mimo to, ten egzotyczny kraj z pewnością jest warty poświęcenia, tym bardziej, że wciąż jest znacznie tańszy od kierunków Europejskich.

Ile się leci do Brazylii z Polski?

Z jakich miast można polecieć do Brazylii?

Do Brazylii można dolecieć z kilku polskich miast. Loty odbywają się z Warszawy, Krakowa i Katowic, a na miejsce można dotrzeć do São Paulo, Rio de Janeiro, Porto, Altamira, Belo Horizonte oraz Recife. Warto jednak zaznaczyć, że w zależności od punktu początkowego i końcowego podróży, zmianie może uleć jej czas oraz ilość przesiadek. Należy więc liczyć się z kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięcio godzinnym lotem, w tym międzylądowaniami oraz oczekiwaniem na przesiadkę. Biorąc to pod uwagę, średni czas podróży z Polski do Brazylii wynosi od 12 do 25 godzin.

Wakacje w Brazylii

Z jaką prędkością leci się samolotem z Polski do Brazylii?

Nowoczesne samoloty, które są dedykowane do pokonywania długich dystansów, to maszyny o bardzo dużych wymiarach i wadze. Wyposażone w najnowocześniejsze podzespoły mogą osiągnąć prędkość przelotową w granicach od około 800 do nawet 1000 km/h. Ich prędkość jest jednak zależna od wielu różnych czynników, w tym między innymi od dostępności korytarzy powietrznych, warunków atmosferycznych oraz mocy danej maszyny. Mimo to, odległość z Polski do Brazylii jest na tyle duża, że praktycznie wszystkie loty wymagają międzylądowania, niezależnie od miejsca początkowego i końcowego podróży. Oprócz tego, samoloty pasażerskie podlegają rygorystycznym wymaganiom, dotyczącym stanu technicznego, a każdy ich przelot jest ściśle ustalany i monitorowany przez kontrolerów lotu.

Na jakiej wysokości leci samolot z Polski do Brazylii?

Wysokość przelotowa samolotu z Polski do Brazylii nie ma większego wpływu na czas trwania podróży. Wszystko dlatego, że każdy lot musi odbywać się indywidualną drogą, we własnym korytarzu powietrznym, tak aby nie doszło do kolizji z innym statkiem powietrznym. Wobec tego, samolot pasażerski może lecieć na wysokości od 10 kilometrów nad poziomem morza, lecz momentami może wzbić się na wysokość nawet ponad 12 kilometrów nad poziom morza, a mimo to czas przelotu pozostanie niezmienny.

Kiedy szukać tanich lotów do Brazylii?

Ceny lotów z Polski do Brazylii mogą być związane z czasem trwania lotu, ilością międzylądowań oraz terminem rezerwacji. Im tańszy lot, tym dłuższy czas podróży, ale mimo to, można znaleźć bilety lotnicze w bardzo atrakcyjnych cenach, o ile szuka się z ich ze sporym wyprzedzeniem i nie kupuje się ich w trakcie trwania sezonu, który zaczyna się późną jesienią i kończy na początku wiosny. Najlepszym miejscem do tego są wszelkiego rodzaju porównywarki cen, gdzie dzień po dniu można podejrzeć ceny przelotu. Warto też pamiętać, że ceny w Brazylii są znacznie niższe od kosztów życia w Europie, dlatego może się okazać, że mimo wysokiej ceny podróży, wakacje w tym egzotycznym kraju będą tańsze niż na naszym kontynencie. Zachęcamy zatem do skorzystania z najpopularniejszej z nich, czyli SkyScanner:Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii egzotyka, w których między innymi wyjaśniamy czy w Egipcie są rekiny oraz podpowiadamy kiedy warto lecieć do Jordanii.