Jak znaleźć najtańsze loty do Turcji?

Jak znaleźć najtańsze loty do Turcji?

Tanie loty do Turcji – gdzie ich szukać?

Turcja to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych wśród europejskich turystów. I nic w tym dziwnego, wszak kraj ten łączy w sobie wszystko to, co jest potrzebne do udanego wypoczynku! Mowa tutaj przede wszystkim o wspaniałych krajobrazach, przepięknej pogodzie, fascynującej historii, bogatej kulturze i przepysznej kuchni, która uchodzi za jedną z najlepszych na świecie! To wszystko powoduje, że Turcja jest doskonałym wyborem zarówno dla urlopowiczów, którzy kochają wylegiwać się na plaży, jak i podróżników, którzy lubią zwiedzać i odkrywać nowe miejsca. Trzeba jednak brać pod uwagę, że ze względu na jej dużą popularność ceny lotów niekiedy mogą być wysokie. Jak więc szukać tych najtańszych połączeń? Jak znaleźć najtańsze loty do Turcji? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Jak znaleźć tanie loty z Polski do Turcji?
2. Gdzie szukać tanich lotów do Turcji?
3. Ile kosztuje lot z Polski do Turcji?
4. Kiedy są najtańsze loty z Polski do Turcji?
5. Na które lotnisko w Turcji będą najtańsze loty?
6. Loty do Antalyi
7. Loty do Stambułu
8. Loty do Ankary
9. Loty do Bodrum


Jak znaleźć tanie loty z Polski do Turcji?

Turcja od lat jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych wśród naszych rodaków. Mimo to, liczba przybywających do niej turystów wciąż wzrasta, a co za tym idzie pojawiają się kolejne połączenia lotnicze, które umożliwiają odwiedzenie tego pięknego kraju w bardzo przystępnych cenach. Aby jednak znaleźć tani lot, trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad, które ułatwią wyszukanie danego połączenia w korzystnej cenie. Jak zatem znaleźć tanie loty z Polski do Turcji? Poznajcie nasze wskazówki!

 • Korzystaj z wyszukiwarek lotów – absolutną podstawą podczas poszukiwania tanich lotów z Polski do Turcji jest korzystanie z wyszukiwarek, które umożliwiają znalezienie połączeń o wybranych parametrach oraz porównanie ich cen u różnych pośredników. Najlepszą i najpopularniejszą z nich jest SkyScanner, który ma w swojej bazie oferty aż 1200 operatorów turystycznych! Aby znaleźć tanie loty z Polski do Turcji w SkyScanner, wystarczy kliknąć tutaj.
 • Im wcześniej, tym taniej – poszukiwanie lotów z Polski do Turcji najlepiej rozpocząć minimum 3 miesięce przed wylotem, ponieważ ich ceny mogą rosnąć wraz ze zbliżającą się datą wylotu. Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, w której na kilka dni przed wylotem dana linia udostępni ostatnie miejsca w samolocie w przystępnych cenach, jednak dzieje się tak bardzo rzadko i zazwyczaj dotyczy pojedynczych miejsc.
 • Wycieczka poza sezonem – im większa popularność danej destynacji, tym wyższe ceny biletów lotniczych, dlatego najłatwiej jest upolować tanie loty z Polski do Turcji poza sezonem, gdy obłożenie samolotów jest mniejsze, a linie lotnicze chcą je zapełnić, obniżając ceny. W przypadku Turcji niski sezon zaczyna się w listopadzie i trwa do kwietnia.
 • Rezerwuj loty w środku tygodnia – największa ilość osób rezerwuje wakacje od weekendu do weekendu, co wiąże się z większym obłożeniem lotów w piątki, soboty i niedziele, a tym samym wyższymi cenami takich połączeń. Wobec tego, najlepiej szukać lotów z Polski do Turcji w środku tygodnia, gdy zainteresowanie biletami jest mniejsze.
 • Szukaj lotów z dużych lotnisk – im więcej połączeń lotniczych z danego portu, tym większa szansa na upolowanie biletów w korzystnych cenach. To właśnie dlatego szukając lotów z Polski do Turcji w pierwszej kolejności powinno się sprawdzić wyloty z Warszawy, Katowic i Krakowa.
 • Elastyczność to podstawa – ceny lotów w dane miejsce mogą różnic się diametralnie w zależności od pory roku, dnia i godziny wylotu, dlatego dobrym pomysłem jest szukanie połączeń na przestrzeni kilku miesięcy, aby upolować najciekawszą i najtańszą ofertę. Jest to jedna z głównych zasad, która pozwala znaleźć tani lot z Polski do Turcji.
 • Nie bój się przesiadek – loty bezpośrednie są najwygodniejsze i najszybsze, ale jeżeli celem jest znalezienie budżetowego połączenia z Polski do Turcji, to nie należy bać się i tych z przesiadkami, które potrafią być o wiele tańsze. Oczywiście trzeba przy tym zachować rozwagę, aby nie spędzić zbyt wielu godzin podczas przesiadania się z jednego samolotu do drugiego.
 • Rozważ wielkość bagażu – bilety lotnicze bez bagażu rejestrowanego są zazwyczaj o kilkaset złotych tańsze od tych, które go uwzględniają. Jeżeli więc celem jest znalezienie jak najtańszego połączenia z Polski do Turcji, rozwiązaniem może być rezygnacja z dużej walizki na rzecz większego plecaka, który można przewieźć jako bagaż podręczny.

Gdzie szukać tanich lotów do Turcji

Tak jak już wspomnieliśmy, najlepszym miejscem do znalezienia tanich połączeń z Polski do Turcji są wyszukiwarki lotów, w tym przede wszystkim SkyScanner! Korzystanie z tego serwisu jest wygodne, łatwe i przyjemne, dzięki czemu w prosty i szybki sposób można znaleźć bardzo okazjonalne oferty! Aby to zrobić, wystarczy uzupełnić pola poniżej, a następnie kliknąć wyszukaj loty!Ile kosztuje lot z Polski do Turcji?

Ceny lotów z Polski do Turcji są bardzo zróżnicowane, a wpływ na ich wysokość ma przede wszystkim wybrany termin, przewoźnik, czas połączenia oraz miejsce wylotu i przylotu. Mimo to lot w obie strony można kupić już za kilkaset złotych, dlatego warto regularnie sprawdzać dostępne oferty, aby znaleźć jak najlepsze i najtańsze połączenie. Obecnie można przyjąć następujące widełki cenowe:

 • poniżej 500 zł – atrakcyjna cena biletów z Polski do Turcji,
 • od 500 do 1000 zł – normalna cena biletów z Polski do Turcji,
 • powyżej 1000 zł – wysoka cena biletów z Polski do Turcji.

Kiedy są najtańsze loty z Polski do Turcji?

Turcja największą popularnością cieszy się od początku maja do końca października, co oznacza, że w okresie tym bilety lotnicze będą najdroższe. To samo dotyczy okresu świątecznego i nowego roku, podczas których również zainteresowanie urlopem w Turcji rośnie. Wobec tego, jeżeli celem jest znalezienie jak najtańszego połączenia, najlepiej szukać go w okresie od listopada do grudnia, a następnie od stycznia do kwietnia. Trzeba przy tym też pamiętać, aby rezerwować wylot i przylot w środku tygodnia, a samą rezerwację biletów lotniczych składać minimum trzy miesiące przed planowaną podróżą. W ten sposób można zaoszczędzić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych!

Na które lotnisko w Turcji będą najtańsze loty?

Turcja jest bardzo dużym krajem, dlatego podczas planowania podróży do niej wybór lotniska będzie odgrywał bardzo ważną rolę. Jeżeli więc celem jest południowa część tego pięknego kraju, najlepszym wyborem będzie lądowanie na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Antalyi. To właśnie tam odbywa się najwięcej lotów z Polski, a co za tym idzie wybierając je jako miejsce docelowe można upolować bardzo korzystne oferty. Kolejnym portem, który warto brać pod uwagę, jest Port Lotniczy w Stambule, czyli największe pod względem powierzchni, obsługiwanych pasażerów i wykonywanych operacji lotniczych lotnisko w Turcji. Oprócz nich, niekiedy można upolować tanie loty na lotnisko w Ankarze, Izmirze i Bodrum.

Loty do Antalyi

Jak znaleźć najtańsze loty do Antalyi? Antalya to prawdziwe centrum turystyczne Turcji, w którym znajduje się jedno z największych lotnisk w kraju, czyli Międzynarodowy Port Lotniczy w Antalyi. Jest on doskonale skomunikowany z całym światem, dzięki czemu można polecieć do niego z kilku polskich miast i często w bardzo atrakcyjnych cenach! Jak więc szukać takich lotów? Najlepiej korzystając z poniżej wyszukiwarki!Loty do Stambułu

Jak znaleźć najtańsze loty do Stambułu? Stambuł to największe i najludniejsze miasto w Turcji, w którym znajduje się największy pod względem powierzchni, obsługiwanych pasażerów i wykonywanych lotów port lotniczy w kraju. To powoduje, że jest on doskonale skomunikowany z całym światem, dzięki czemu można polecieć do niego z kilku polskich miast i często w bardzo atrakcyjnych cenach! Jak więc szukać takich lotów? Najlepiej korzystając z poniżej wyszukiwarki!Loty do Ankary

Jak znaleźć najtańsze loty do Ankary? Ankara to stolica Turcji, w której znajduje się kolejne ogromne lotnisko, a dokładniej Międzynarodowy Port Lotniczy w Ankarze. Jest on świetnie skomunikowany z całym światem, dzięki czemu można polecieć do niego z kilku polskich miast i często w bardzo atrakcyjnych cenach! Jak więc szukać takich lotów? Najlepiej korzystając z poniżej wyszukiwarki!Loty do Bodrum

Jak znaleźć najtańsze loty do Bodrum? Bodrum to kolejna bardzo popularna destynacja turystyczna, w której znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Milas-Bodrum. I mimo, że nie należy on do największych, to jest dobrze skomunikowany z pozostałą częścią świata, dzięki czemu niekiedy można upolować na nie tani lot z Polski. Jak więc szukać takich lotów? Najlepiej korzystając z poniżej wyszukiwarki!