Najciekawsze atrakcje w Port El Kantaoui w Tunezji – TOP 10 atrakcji turystycznych

Najciekawsze atrakcje w Port El Kantaoui w Tunezji - TOP 10 atrakcji turystycznych

Jakie są najciekawsze atrakcje turystyczne w Port El Kantaoui w Tunezji?

Port El Kantaoui to niewielka miejscowość leżąca w centralnej części Zatoki Tuniskiej, która jest uważana za jedną z najbardziej ekskluzywnych w całej Tunezji. Zachwyca ona przybyszów wyjątkowym klimatem, pięknym wybrzeżem oraz okazałą mariną wypełnioną po brzegi drogimi jachtami, przy której ulokowanych jest wiele luksusowych hoteli i prestiżowych restauracji. Tuż obok nich rozwinęło się malownicze miasteczko na wzór arabskiej Medyny, które pełne jest bungalowów w mauretańskim stylu. To wszystko powoduje, że jest to kierunek warty odwiedzenia o każdej porze roku. Wobec tego, przed podróżą do niego dobrym pomysłem będzie sprawdzenie czy w Tunezji można kupić i spożywać alkohol oraz jakie atrakcje turystyczne w samym Port El Kantaoui i jego pobliżu są najciekawsze! I tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Gdzie leży Port El Kantaoui w Tunezji?
2. Polecane hotele w Port El Kantaoui
3. Co warto zwiedzić i zobaczyć w Port El Kantaoui?
4. Polecane wycieczki w Port El Kantaoui w Tunezji
5. Lista atrakcji turystycznych w Port El Kantaoui
• Marina w Port El Kantaoui
• Hannibal Park Sousse
• Park wodny Acqua Palace w Port El Kantaoui
• Wielki Meczet w Sousse
• Muzeum archeologiczne w Sousse
• Muzeum Sztuki w Sousse
• Ribat w Sousse
• Wycieczki morskie z Port El Kantaoui
• Wycieczki w okolice Port El Kantaoui
• Plaże w Port El Kantaoui


Gdzie leży Port El Kantaoui w Tunezji?

Port El Kantaoui to niewielki kurort turystyczny, który znajduje się w centralnej części Zatoki Tuniskiej nad Morzem Śródziemnym, pomiędzy Monastirem, Sousse i Nabeul, czyli najpopularniejszymi destynacjami wśród turystów odwiedzających Tunezję. Miejscowość ta leży zaledwie 10 kilometrów od centrum Sousse, które jest jednym z największych miast w całym kraju. To właśnie dlatego Port El Kantaoui jest doskonale skomunikowany z pozostałymi miastami, dzięki czemu można do niego dotrzeć na wiele różnych sposobów. Najprościej jednak wybrać samolot, który wyląduje na międzynarodowym porcie lotniczym Enfidha-Hammamet w mieście Enfidha, a następnie drogą lądową przedostać się bezpośrednio do miejscowości.

Polecane hotele w Port El Kantaoui

Co warto zwiedzić i zobaczyć w Port El Kantaoui?

Port El Kantaoui to niewielka, cicha i bardzo spokojna miejscowość, która powstała na wzór arabskiej Medyny. Znajdziemy w niej mnóstwo romantycznych, wąskich, brukowanych alejek wypełnionych roślinami i kwiatami, które pięknie komponują się z jasną zabudową. Jej sercem jest port, a szczególnie urokliwa przystań, w której cumują luksusowe jachty z całego świata oraz malownicze wybrzeże z krystalicznie czystym morzem i mięciutkim, białym piaskiem. Tuż obok niego znajduje się wiele luksusowych hoteli, prestiżowych restauracji i modnych butików oraz kilka centrów fitness i pól golfowych, z których przybywający do Port El Kantaoui turyści mogą korzystać przez cały rok. Jest to więc idealny kierunek dla osób, które preferują wypoczynek w luksusowych warunkach w spokojnym i cichym miejscu. A gdy już wybierze się ten prestiżowy kurort, przed przybyciem do niego warto poznać najciekawsze atrakcje w okolicy! Sprawdźcie zatem co warto zwiedzić i zobaczyć w Port El Kantaoui!

Polecane wycieczki w Maskat w Omanie


Kliknij tutaj, aby podejrzeć pozostałe wycieczki w Port el Kantaoui!


Lista atrakcji turystycznych w Port El Kantaoui

1. Marina w Port El Kantaoui

Pisząc o atrakcjach Port El Kantaoui nie sposób nie wspomnieć o tym z czego kurort ten słynie, czyli przepięknej Marinie, która jest ulokowana w samym centrum miejscowości! Jest to rozległy port jachtowy, wokół którego skupia się cała działalność turystyczna tego niewielkiego miasteczka. Tuż obok niego rozwinęło się wiele punktów usługowych, dzięki którym każdy urlopowicz znajdzie tu coś dla siebie. Mowa tutaj przede wszystkim o licznych obiektach noclegowych, urokliwych kawiarenkach, lokalnych restauracjach, barach oraz sklepach z wszelkimi miejscowymi produktami. To właśnie nieopodal mariny natrafimy na tawerny, które serwują najlepsze ryby, owoce morza i mięsa w Port El Kantaoui. Obok nich funkcjonują też lokale sprzedające alkohol oraz prestiżowe butiki, które są oblegane głównie przez turystów z zasobniejszymi portfelami. Krajobraz ten dopełniają tereny zielone, kwiaty oraz plantacje drzewek oliwnych.

Marina w Port El Kantaoui

2. Hannibal Park Sousse

Hannibal Park Sousse to największy park rozrywki w całej Tunezji i znajduje się on zaledwie kilka minut spacerem od mariny w Port El Kantaoui. Jest to wesołe miasteczko, w którym natrafić można na atrakcje zarówno dla starszych, jak i młodszych urlopowiczów, w związku z czym osoby lubiące odrobinę adrenaliny z pewnością znajdą w nim coś dla siebie. Jego największą atrakcją jest okazała kolejka górska, a oprócz tego na turystów czeka jeszcze między innymi tor z samochodzikami, kino 7D, kilka karuzel oraz wyrzutni. I to jeszcze nie wszystko! Na terenie Hannibal Park Sousse pracują animatorzy, którzy dbają o najmłodszych odwiedzających, tak więc jest to świetna okazja, aby wybrać się do niego całą rodziną!

Hannibal Park Sousse

3. Park wodny Acqua Palace w Port El Kantaoui

Acqua Palace to kolejna atrakcja dla całej rodziny, która znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od centrum Port El Kantaoui. Jest to największy park wodny w Tunezji, który słynie z różnorodnej rozrywki, dzięki czemu zarówno osoby młodsze, jak i starsze z pewnością znajdą w nim coś dla siebie. Jego największą atrakcją są ogromne, sięgające niemal 20 metrów zjeżdżalnie, basen ze sztuczną falą oraz rwąca rzeka, która zapewnia szybką dawkę adrenaliny i ochłodę przed panującym upałem. To jednak nie wszystko! Na terenie parku znajduje się również basen dla dzieci ze specjalnie zabezpieczonymi zjeżdżalniami oraz kawiarnia, w której serwowane są posiłki i napoje, tak więc nawet osoby stroniące od wodnej rozrywki zaspokoją w nim swoje potrzeby!

Park wodny Acqua Palace w Port El Kantaoui

4. Wielki Meczet w Sousse

Wielki Meczet w Sousse to następna bardzo ciekawa atrakcja, tym razem dla miłośników historii. Budowla ta została wzniesiona w połowie IX wieku za panowania 5 emira z dynastii Aghlabidów i powstała ona w wyniku przebudowy dawnej twierdzy, co doskonale widać po zachowanej do dziś architekturze. Jej główne wejście prowadzi na sporych rozmiarów dziedziniec wyłożony marmurem, za którym znajduje się świątynia charakteryzująca się minimalistyczną, surową bryłą, pozbawioną ozdób. Tutaj należy również wspomnieć, że jest to jeden z niewielu meczetów bez minaretu, w związku z czym wezwanie do modlitwy odbywa się ze szczytu północno-wschodniej wieży, do której prowadzą schody wprost z dziedzińca.

Wielki Meczet w Sousse

5. Muzeum archeologiczne w Sousse

Muzeum archeologiczne w Sousse to gratka dla wszystkich osób interesujących się historią, a zwłaszcza dla tych, których ciekawi lokalna kultura. Placówka ta mieści się w zbudowanej przed wiekami twierdzy, która znajduje pośrodku starego miasta. W muzeum tym na ponad 2000 m2 powierzchni zgromadzono ogromną kolekcję przedmiotów codziennego użytku, w tym między innymi wazy, maski, rzeźby oraz kamienne i terakotowe płyty nagrobne, które znaleziono w różnych częściach tunezyjskiego Sahelu, czyli regionu rozciągającego się na południe od miasta Hammamet, wzdłuż zatoki, aż do Mahdia. To jednak nie wszystko! Muzeum archeologiczne w Sousse słynie przede wszystkim z drugiej co do wielkości kolekcji mozaik w Tunezji, tuż po Muzeum Narodowym Bardo. Wśród nich można podziwiać wiele ciekawych okazów, w tym przepiękną mozaikę Neptuna.

Muzeum archeologiczne w Sousse

6. Muzeum Sztuki w Sousse

Muzeum Sztuki w Sousse, czyli Dar Essid Museum, to placówka, która znajduje się w pałacu niegdyś należącym do zamożnej rodziny tunezyjskiej. Budynek ten jest ulokowany praktycznie w samym centrum miasta i można w nim podziwiać, jak wyglądało życie arystokratów z XVIII i XIX wieku. Co ciekawe, wiele z przedmiotów z tamtego okresu udało się zachować do dziś, dzięki czemu w muzeum można natrafić między innymi na antyczne meble, przepiękne elewacje z andaluzyjskimi kafelkami oraz liczne dzieła sztuki. Na uwagę zasługuje również 700-letni kontrakt małżeński, który jest ozdobiony 18-karatowym złotem i znajduje się w sypialni pierwszej żony dawnego właściciela nieruchomości.

Muzeum sztuki w Sousse

7. Ribat w Sousse

Ribat w Sousse to kolejna gratka dla miłośników historii, która znajduje się w samym centrum tego popularnego kurortu tuż obok Wielkiego Meczetu. Budowla ta została wzniesiona w VIII wieku, a następnie zrekonstruowana do obecnej formy na początku IX wieku za panowania dynastii Aghlabidów. Obecnie jest to jeden z najlepiej zachowanych wojskowych klasztorów muzułmańskich na świecie, który zachwyca oryginalną formą i pięknie komponuje się z otaczającymi go budynkami. Ribat ten ma kształt prostokąta i jest otoczony potężnymi murami, a jednym z jego najbardziej charakterystycznych punktów jest wysoka wieża, która współcześnie służy jako minaret, zaś w dawnych czasach pełniła funkcje obronne. Gdy uda nam się dotrzeć na jej szczyt, naszym oczom ukaże się malowniczy widok na zatokę, wybrzeże i miasto.

Ribat w Sousse

8. Wycieczki morskie z Port El Kantaoui

Port El Kantaoui znajduje się w centralnej części Zatoki Tuniskiej nad Morzem Śródziemnym, dzięki czemu ogromną popularnością cieszą się oferowane w miejscowym porcie wycieczki morskie! Jest to świetna atrakcja dla wszystkich miłośników natury oraz osób, które kochają pływać w krystalicznie czystej wodzie! Jedną z najciekawszych wypraw jest rejs statkiem pirackim, podczas którego załoga umila pasażerom czas przeróżnymi animacjami, a chętni podróżnicy mogą zażywać kąpieli w morzu oraz łowić ryby na żyłkę i haczyk. Dużą popularnością cieszą się też rejsy nowoczesnym katamaranem, podczas których także można pływać w morzu oraz podziwiać piękno przyrody, a przy odrobinie szczęścia nawet pojawiające się na ich trasie delfiny! Oprócz tego, w okolicach Port El Kantaoui jest wiele ciekawych miejsc do nurkowania, tak więc urlopowicze lubiący spędzać w ten sposób czas z powodzeniem mogą skorzystać z tej niezwykłej atrakcji!

Wycieczki morskie z Port El Kantaoui

9. Wycieczki w okolice Port El Kantaoui

W pobliżu Port El Kantaoui jest mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia i większość z nich znajduje się zaledwie kilkanaście minut od centrum miejscowości! Jednym z nich jest wspomniane wcześniej Sousse, w którym oprócz opisywanego Wielkiego Meczetu, Muzeum Archeologicznego, Muzeum Sztuki oraz Ribatu, na uwagę zasługuje również Medyna, w której można poznać prawdziwą Tunezyjską kulturę nieskażoną masową turystyką! Podczas wycieczki w to historyczne miejsce można zobaczyć, jak żyją mieszkańcy, zagłębić się w wąskie uliczki starego miasta oraz odwiedzić tętniące życiem suki, czyli miejscowe targi, które wypełnione są lokalnymi wyrobami oraz zapachem kolorowych przypraw, owoców, warzyw. Jeżeli jednak zamiast zwiedzania miasta wolimy obcowanie z przyrodą, zawsze możemy wybrać się na pobliską Saharę, gdzie można poczuć prawdziwy smak pustyni oraz podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy rodem z filmów!

Wycieczki w okolice Port El Kantaoui

10. Plaże w Port El Kantaoui

Port El Kantaoui leży na wybrzeżu Morza Śródziemnego, więc grzechem byłoby nie wykorzystanie tak pięknej lokalizacji! Miejscowe plaże są uznawane za jedne z najładniejszych w całym regionie, a wszystko dlatego, że ciągną się kilometrami i są pokryte mięciutkim, białym piaskiem, a zejście do wody jest praktycznie w każdym miejscu łagodne. Tuż obok nich znajdują się restauracje, kawiarnie i bary, w których racząc się lokalnymi potrawami i napojami można podziwiać bezkres turkusowego Morza Śródziemnego oraz uroki pięknej miejscowej przyrody. Oprócz tego, w samym Port El Kantaoui znajdziemy kilka wypożyczalni sprzętu, leżaków i parasoli, dlatego osoby lubiące plażowanie w komfortowych warunkach z pewnością znajdą swój skrawek plaży!

Plaże w Port El Kantaoui

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii atrakcje, w których między innymi podpowiadamy co warto zwiedzić w Agadir w Maroko oraz przedstawiamy najciekawsze atrakcje Gambii.