Plaże na Ko Phi Phi – TOP 5 najpiękniejszych plaż

Plaże na Ko Phi Phi - TOP 5 najpiękniejszych plaż

Najlepsze plaże na Ko Phi Phi – TOP 5 propozycji

Na większości zdjęć z Tajlandii znajdziemy strome klify, wyłaniające się z głębin turkusowego morza i mało kto wie, że znaczna część z nich… pochodzi z jednego miejsca! Jest to archipelag o nazwie Ko Phi Phi, znajdujący się na morzu andamańskim pomiędzy prowincjami Phuket i Krabi. W jego skład wchodzi 6 wysp, a konkretniej mówiąc: Ko Phi Phi Don, Ko Phi Phi Ley, Mai Phai, Ko Yung, Bida Nok oraz Bida Nai. I choć te są istnym rajem na ziemi, to zaledwie jedna z nich jest na stałe zamieszkała przez Tajów, a mowa tutaj o Ko Phi Phi Don. Jest to jedna z największych atrakcji Krabi, a przy okazji jedyna zabudowana wyspa, na której znajdują się miejsca noclegowe, restauracje i sklepy. To nie oznacza jednak, że tylko na niej znajdziemy iście rajskie plaże, a wręcz przeciwnie! Archipelag Ko Phi Phi słynie z uroczych zatoczek, krystalicznie czystej wody oraz bogatej fauny i flory, dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę tych najpiękniejszych! Sprawdźcie TOP 5 najlepszych plaż na wyspach Ko Phi Phi według naszego portalu podróżniczego!


Spis treści:
1. Loh Dalum Bay
2. Maya Bay
3. Bamboo Island
4. Monkey Beach
5. Laem Tong Beach


1. Loh Dalum Bay

Loh Dalum Bay to prawdopodobnie najczęściej odwiedzana plaża na archipelagu Ko Phi Phi, będąca częścią największej wyspy Ko Phi Phi Don. Jest to zatoka prawie całkowicie otoczona wapiennymi klifami, które są pokryte dziewiczymi lasami tropikalnymi. Na plaży drobny, biały piasek łączy się z przepięknym turkusowym morzem, zamieszkałym przez liczną i niezwykle kolorową faunę. Loh Dalum Bay jest więc świetnym miejscem do relaksu, pływania i podziwiania podwodnych stworzeń, zwłaszcza w trakcie przypływu, gdy morze niemal podpływa pod palmy – a to wszystko w przepięknych okolicznościach przyrody. To jednak nie wszystko! W nocy bary na plaży organizują spektakularne pokazy ognia, a codzienna zabawa trwa do wczesnych godzin porannych.

Koh Phi Phi Loh Dalum Bay

Jak dostać się na Loh Dalum Bay?

2. Maya Bay

Maya Bay to jedna z najpopularniejszych tajskich plaż, a to wszystko za sprawą filmu „Niebiańska Plaża” z 2000 roku, w którym główną rolę zagrał Leonardo DiCaprio. Jest to niezwykle urokliwa zatoka otoczona pierścieniem stromych wapiennych wzgórz, znajdująca się na wyspie Koh Phi Phi Leh. Sama plaża wyróżnia się białym, drobnym piaskiem, krystalicznie czystą wodą pięknie mieniącą się w turkusowych barwach oraz bujnym życiem podwodnym, przez co ściąga licznych amatorów nurkowania i snurkowania. Niestety tabuny przybywających turystów wywarły bardzo negatywny wpływ na miejscową faunę i florę, w wyniku czego znaczna część rafy koralowej uległa zniszczeniu, a tajskie władze w 2018 roku podjęły decyzję o całkowitym zamknięciu Maya Bay dla odwiedzających turystów. W 2022 roku plaża została ponownie otwarta, ale między innymi ze względu na liczne rekiny nie można na niej zażywać kąpieli.

Koh Phi Phi Maya Bay

Jak dostać się na Maya Bay?

3. Bamboo Island

Bamboo Island to niewielka wyspa oddalona o 5 kilometrów na północ od Phi Phi Don. I choć nie znajdziemy na niej malowniczych skał wapiennych łączących się z morzem, to widok, który ujrzymy odwiedzając ją z pewnością nas zachwyci! Jest to bowiem iście rajska wyspa, otoczona bujną rafą koralową i niezwykle lazurową wodą, mieniącą się w różnych odcieniach. Po północnej i wschodniej stronie wyspy znajdują się piękne piaszczyste plaże z białym piaskiem i niewielkim barem serwującym przekąski, dania i napoje.

Ko Phi Phi Bamboo Island

Jak dostać się na Bamboo Island?

4. Monkey Beach

Monkey Beach to niewielka zatoczka ukryta na północny zachód od Loh Dalum na wyspie Phi Phi Don. Jest to dom licznej kolonii małp, które pojawiają się na plaży za każdym razem, gdy przypływają turyści. Ich celem jest zdobycie pożywienia, dlatego warto mieć się na baczności, aby uniknąć ugryzienia czy podrapania. Sama plaża jest niezwykle urokliwa, a w trakcie przypływu prawie całkowicie znika pod iście lazurową wodą. Gdy jednak morze odpływa, odsłania bielutki piasek i efektowną rafę koralową, będącą domem dla licznych stworzeń morskich.

Ko Phi Phi Monkey Beach

Jak dostać się na Monkey Beach?

5. Laem Tong Beach

Laem Tong Beach to piękna, spokojna i bardzo odosobniona plaża, znajdująca się na północnym krańcu wyspy Phi Phi Don. Jest to miejsce, do którego można dotrzeć jedynie drogą morską, a przy samej plaży znajduje się zaledwie kilka kurortów. Laem Tong Beach wyróżnia się drobnym, białym piaskiem, cudownymi widokami i przepiękną, krystalicznie czystą wodą, w której możemy podziwiać bogatą faunę i florę.

Ko Phi Phi Laem Tong Beach

Jak dostać się na Laem Tong Beach?

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii plaże, w których między innymi przedstawiamy TOP 5 najpiękniejszych plaż na Phuket oraz podpowiadamy jak dostać się na Freedom Beach!