Kiedy warto lecieć na Mauritius?

Kiedy warto lecieć na Mauritius?

Mauritius – kiedy jechać?

Egzotyczne wyspy na krańcu świata to idealny kierunek podróży dla osób, które chcą połączyć błogi wypoczynek z rajskimi krajobrazami. Jedną z nich jest Mauritius, czyli niewielka wyspa leżąca na Oceanie Indyjskim, nieopodal Madagaskaru. Przybywający na nią turyści znajdą praktycznie wszystko to, co jest potrzebne do udanych wakacji. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, jak kształtuje się pogoda na przestrzeni całego roku, tak aby móc w pełni wykorzystać czas, który spędzi się na tej zachwycającej wyspie. Zapraszamy do lektury naszego poradnika, z którego dowiecie się kiedy warto jechać na Mauritius!


Spis treści:
1. Ile trwa lot na Mauritius?
2. Kiedy najlepiej jechać na Mauritius?
3. Mauritius – pogoda w styczniu
4. Mauritius – pogoda w lutym
5. Mauritius – pogoda w marcu
6. Mauritius – pogoda w kwietniu
7. Mauritius – pogoda w maju
8. Mauritius – pogoda w czerwcu
9. Mauritius – pogoda w lipcu
10. Mauritius – pogoda w sierpniu
11. Mauritius – pogoda we wrześniu
12. Mauritius – pogoda w październiku
13. Mauritius – pogoda w listopadzie
14. Mauritius – pogoda w grudniu


Ile trwa lot na Mauritius?

Mauritius to bardzo egzotyczny kierunek, który znajduje się z dala od najpopularniejszych turystycznie krajów. Oznacza to, że wciąż jest nieco dziki i nieodkryty, a tym samym zachwyci przede wszystkim miłośników przyrody. Jest to rajska wyspa, która oferuje praktycznie wszystko, czego trzeba na wakacjach, poczynając od niezwykle pięknych, piaszczystych plaż, przez krystalicznie czystą wodę, aż na egzotycznej przyrodzie kończąc. Jak więc się na nią dostać? Najlepszym wyborem będzie podróż samolotem, choć warto zaznaczyć, że bezpośrednio na wyspę polecimy jedynie czarterami. Wtedy lot będzie trwał od 11 do 13 godzin, w zależności od warunków pogodowych.

Kiedy najlepiej jechać na Mauritius?

Kiedy warto lecieć na Mauritius? Zacznijmy od tego, że wyspa znajduje się na półkuli południowej, co oznacza, że pory roku przebiegają odwrotnie do tych w naszym klimacie. Tak więc, gdy u nas panuje zima, na Mauritiusie jest lato, a gdy u nas jest lato, na wyspie jest zima. Oczywiście to bardzo duże uproszczenie, wszak zima w klimacie tropikalnym znacząco różni się od tej, którą znamy z naszego kraju. Co więcej, w tym samym czasie pogoda na północy i południu kraju może być zgoła odmienna. I choć pora deszczowa na wyspie nie występuje to warto mieć świadomość, że podczas niektórych miesięcy opadów jest całkiem sporo, co może utrudnić zwiedzanie i korzystanie z atrakcji. Warto więc wcześniej dowiedzieć się, jak wygląda pogoda na przestrzeni całego roku.

Mauritius kiedy jechać

Mauritius – pogoda w styczniu

Styczeń pod względem średnich temperatur jest najcieplejszym miesiącem na wyspie. W tym okresie temperatury w ciągu dnia przekraczają 31°, a temperatura wody utrzymuje się powyżej 25°. Warto jednak pamiętać, że w sezonie od stycznia do marca występują największe opady deszczu, a niekiedy ulewy mogą być naprawdę gwałtowne.

Mauritius – pogoda w lutym

Luty to kolejny ciepły miesiąc z licznymi opadami, podczas którego temperatury w ciągu dnia przekraczają 30°, a temperatura wody utrzymuje się na poziomie powyżej 25°. W ciągu dnia możemy liczyć na 7 godzin słonecznych, co umożliwia plażowanie i kąpiele w oceanie. Poza wysokimi temperaturami wody i powietrza, dodatkowo panuje wysoka wilgotność. Jest to więc okres, który może być zbyt ciężki do zniesienia dla osób źle znoszących upały.

Mauritius – pogoda w marcu

Marzec to podobnie do stycznia i lutego następny ciepły miesiąc, obfitujący w opady. Jest to „martwy sezon turystyczny”, podczas którego na wyspie nie ma tłumów turystów i kolejek do najpopularniejszych atrakcji. Temperatury w tym okresie w ciągu dnia przekraczają 30°, a temperatura wody utrzymuje się na poziomie powyżej 25°. Jeżeli więc zamiast zwiedzania i odkrywania interesuje nas plażowanie, marzec może być bardzo dobrym terminem na wakacje na Mauritiusie.

Mauritius – pogoda w kwietniu

Kwiecień na Mauritiusie to miesiąc, w którym na wyspę powracają turyści. W tym okresie średnia miesięczna temperatur powietrza wynosi 29°, średnia miesięczna temperatur wody utrzymuje się na poziomie powyżej 27°, a słońce świeci przez około 20 dni w ciągu miesiąca. Jest to więc idealny moment na podróż dla osób lubiących łączyć błogi wypoczynek ze zwiedzaniem.

Mauritius – pogoda w maju

Maj i czerwiec to miesiące, podczas których wyspę odwiedza największa ilość turystów. W tym okresie średnia temperatur utrzymuje się wtedy na poziomie 27°, a średnia temperatur wody na poziomie 25°. Opadów jest znacznie mniej w porównaniu do początku roku, kiedy to dość często zdarzają się gwałtowne deszcze. Co więcej, nie ma tak wielkich upałów, z związku z czym pogoda jest idealna do spędzania czasu na powietrzu. Jest to więc świetny moment na wypoczynek na tej rajskiej wyspie, gdzie można połączyć plażowanie i zwiedzanie.

Mauritius – pogoda w czerwcu

Pogoda w czerwcu jest praktycznie identyczna jak w maju. Jest to miesiąc bardzo słoneczny i ciepły, a przy tym z niewielką ilością odpadów. Średnia temperatur utrzymuje się na poziomie 26°, a średnia temperatur wody na poziomie 25°. Jest to doskonała pora zarówno na plażowanie, jak i zwiedzanie wyspy. Pogoda w tym okresie jest na tyle przyjazna, że z pewnością znajdziemy czas na korzystanie z licznych atrakcji oraz błogie kąpiele w turkusowym oceanie.

Mauritius – pogoda w lipcu

Lipiec i sierpień to na Mauritiusie miesiące zimowe. Nie oznacza to jednak znacznego ochłodzenia i zepsucia pogody. I choć temperatura spada do średniej 25° to mimo wszystko temperatura wody pozostaje na poziomie 23°, dzięki czemu wciąż można zażywać kąpieli w oceanie. Warto jednak wiedzieć, że czasem temperatury powietrza i wody zrównują się, co może potęgować uczucie wilgotności i parności. Są to warunki, które mogą być trudne dla osób starszych oraz tych mających problemy z krążeniem.

Mauritius – pogoda w sierpniu

Pogoda w sierpniu jest podobna do tej w lipcu, kiedy to na wyspie jest ciepło i parno, a woda w oceanie zachęca do kąpieli. W tym okresie, aby uniknąć zbyt ciężkiej pogody, warto wybrać wschodnie wybrzeże, które jest często nawiedzane przez przynoszące ochłodę wiatry. Musimy również pamiętać, że temperatura wody często zrównuje się z temperaturą powietrza, w związku z czym pływanie w niej nie przyniesie takiego orzeźwienia i ochłody, jak w cieplejszych miesiącach.

Mauritius – pogoda we wrześniu

Pogoda w tym miesiącu jest idealna na połączenie plażowania ze zwiedzaniem. Wrzesień to miesiąc, w którym opady na wyspie są najniższe w skali całego roku. Temperatura w tym okresie utrzymuje się na średnim poziomie 25°, a temperatura wody na poziomie 23°. Jeżeli więc chcemy mieć niemal stuprocentową pewność, że podczas zaplanowanych wakacji nie będzie padało, wrzesień będzie idealnym terminem na odwiedzenie wyspy.

Mauritius – pogoda w październiku

W październiku temperatury na Mauritiusie ponownie zaczynają rosnąć i nawet w nocy nie spadają poniżej 20°. W dzień możemy liczyć na średnio 26°, a w przypadku wody na 23°. Tak więc w tym miesiącu można już poczuć zbliżającą się falę upałów, która przypada na przełom roku. Warto również zaznaczyć, że październik jest popularnym wśród turystów miesiącem nie tylko ze względu na świetną pogodę, ale również na odbywające się na wyspie hinduskie święto światła Diwali, podczas którego domy są rozświetlone lampionami, świecami oraz innymi źródłami światła

Mauritius – pogoda w listopadzie

Listopad to miesiąc, który przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom gorącego klimatu. W tym okresie temperatury na wyspie utrzymują się na poziomie 30° w dzień, w nocy spadają zaledwie o kilka stopni, a średnia temperatura wody wzrasta do 25°. Jest gorąco, ale sucho. Jeżeli więc szukamy miejsca, gdzie odpoczniemy od polskiej jesieni i zimy, Mauritius w listopadzie będzie doskonałym wyborem.

Mauritius – pogoda w grudniu

Grudzień na Mauritiusie to pełnia lata. W dzień średnia temperatura powietrza wynosi 30°, a średnia temperatura wody 26°. Jest to gwarancja doskonałej opalenizny i możliwość codziennych kąpieli w oceanie. Musimy jednak pamiętać, że w grudniu również pojawiają się opady, których w tym miesiącu jest więcej niż w poprzednich.

Kiedy najlepiej jechać na Mauritius

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii wyspy, w których między innymi podpowiadamy kiedy jechać na Maderę.