Freedom Beach – niezwykle urokliwa plaża niedaleko Patong

Freedom Beach oznacza w wolnym tłumaczeniu plażę wolności, co jest świetną interpretacją tego niezwykle urokliwego zakątka, położonego na uboczu obleganej przez turystów wyspy. Jest to jedna z najpiękniejszych plaż na Phuket, na której możemy poczuć się wolni od miejskiego zgiełku, podziwiając piękno otaczającej nas przyrody. Gdzie więc znajduje się Freedom Beach i jak na nią trafić? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Jak dostać się na Freedom Beach na Phuket?

Freedom Beach mimo, że znajduje się niedaleko popularnego Patong, to jest iście dziewiczym miejscem. Jest to plaża łącząca się z przepięknym turkusowym morzem, otoczona skałami i wzgórzami pokrytymi bujną, tropikalną roślinnością. Wśród drzew możemy wypatrzeć dzikie mały, a po białym piasku spacerują liczne kraby. I choć droga na nią nie należy do najłatwiejszych, to z pewnością każdy kto odwiedza wyspę Phuket powinien rozważyć jej odwiedzenie. Jak więc dostać się na Freedom Beach? Zakładając, że wyruszamy z Patong, mamy kilka możliwości dostania się na plażę:

1. Spacer na Freedom Beach

Spacer na plażę wolności zajmie nam najwięcej czasu, ale jednocześnie umożliwi podziwianie urokliwych widoków w drodze do naszej destynacji. I choć sama podróż może potrwać ponad godzinę, to biorąc pod uwagę piękne okoliczności przyrody, które zaczynają się tuż za mostem łączącym wzgórza z Patong, zdecydowanie warto przynajmniej w jedną stronę pokonać tę trasę pieszo. Oczywiście sama droga nie należy do najłatwiejszych, wszak trzeba pokonać niemałe wzgórza jednocześnie stawiając czoła wysokiej temperaturze i wilgotności, ale widok, który zastaniemy na miejscu z pewnością wynagrodzi nam wysiłek.

2. Wyprawa taksówką na Freedom Beach

Jeżeli panująca temperatura i wilgotność sprawia, że nie chcemy pokonywać tak długiej trasy pieszo, możemy skorzystać z taksówki, która dowiezie nas do parkingu nieopodal Freedom Beach. Taka przyjemność w zależności od miejsca, z którego startujemy, będzie kosztowała nas od 300 do 800 bahtów. Pamiętajmy jednak, że od samego parkingu musimy pokonać jeszcze drogę w dół wzgórza, która zajmie nam kilkanaście minut i momentami będzie dość wymagająca. Na samym dole zastaniemy widok zapierający dech w piersiach i wszystkie trudy dostania się na plaże wolności z pewnością zostaną zrekompensowane.

3. Podróż łodzią na Freedom Beach

Drogę na Freedom Beach możemy też pokonać łodzią, czyli tak zwanym long-tail boatem. Taka podróż będzie nieco droższa i dłuższa w porównaniu do wyprawy taksówką, ale umożliwi nam podziwianie wyspy z zupełnie innej perspektywy. W zależności od miejsca, z którego startujemy jej koszt wyniesie od 800 do 1500 bahtów.

4. Wyprawa skuterem na Freedom Beach

Wyprawa skuterem wygląda podobnie do podróży taksówką – musimy pokonać taką samą trasę, parkując skuter na parkingu nieopodal Freedom Beach. Pamiętajmy jednak, że sam parking jest płatny i kosztuje 100 bahtów, co w porównaniu do kosztu podróży taksówką jest znacznie korzystniejszym rozwiązaniem.

Freedom Beach na Phuket

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii plaże, w których między innymi przedstawiamy TOP 5 najpiękniejszych plaż na Phi Phi!

Kraj: