Freedom Beach na Phuket w Tajlandii

Freedom Beach

Freedom Beach – niezwykle urokliwa plaża niedaleko Patong

Freedom Beach oznacza w wolnym tłumaczeniu plażę wolności, co jest świetną interpretacją tego niezwykle urokliwego zakątka, położonego na uboczu obleganej przez turystów wyspy. Jest to jedna z najpiękniejszych plaż na Phuket, na której możemy poczuć się wolni od miejskiego zgiełku, podziwiając piękno otaczającej nas przyrody. Gdzie więc znajduje się Freedom Beach i jak na nią trafić? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!


Spis treści:
1. Jak dostać się na Freedom Beach na Phuket?
• Spacer na Freedom Beach
• Wyprawa taksówką na Freedom Beach
• Podróż łodzią na Freedom Beach
• Wyprawa skuterem na Freedom Beach


Jak dostać się na Freedom Beach na Phuket?

Freedom Beach jest uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż na Phuket. I mimo że znajduje się niedaleko popularnego Patong, to jest iście dziewiczym miejscem, w którym można do woli napawać się pięknem lokalnej przyrody. Jest to bowiem plaża łącząca się z przepięknym turkusowym morzem, otoczona skałami i wzgórzami pokrytymi bujną, tropikalną roślinnością. Wśród drzew możemy wypatrzeć dzikie mały, a po białym piasku spacerują liczne kraby. I choć droga na nią nie należy do najłatwiejszych, to z pewnością każdy kto odwiedza wyspę Phuket powinien rozważyć jej odwiedzenie. Jak więc dostać się na Freedom Beach? Zakładając, że wyruszamy z Patong, mamy kilka możliwości dostania się na plażę:

1. Spacer na Freedom Beach

Spacer na plażę wolności zajmie nam najwięcej czasu, ale jednocześnie umożliwi podziwianie urokliwych widoków w drodze do naszej destynacji. I choć sama podróż może potrwać ponad godzinę, to biorąc pod uwagę piękne okoliczności przyrody, które zaczynają się tuż za mostem łączącym wzgórza z Patong, zdecydowanie warto przynajmniej w jedną stronę pokonać tę trasę pieszo. Oczywiście sama droga nie należy do najłatwiejszych, wszak trzeba pokonać niemałe wzgórza jednocześnie stawiając czoła wysokiej temperaturze i wilgotności, ale widok, który zastaniemy na miejscu z pewnością wynagrodzi nam wysiłek.

2. Wyprawa taksówką na Freedom Beach

Jeżeli panująca temperatura i wilgotność sprawia, że nie chcemy pokonywać tak długiej trasy pieszo, możemy skorzystać z taksówki, która dowiezie nas do parkingu nieopodal Freedom Beach. Taka przyjemność w zależności od miejsca, z którego startujemy, będzie kosztowała nas od 300 do 800 bahtów. Pamiętajmy jednak, że od samego parkingu musimy pokonać jeszcze drogę w dół wzgórza, która zajmie nam kilkanaście minut i momentami będzie dość wymagająca. Na samym dole zastaniemy widok zapierający dech w piersiach i wszystkie trudy dostania się na plaże wolności z pewnością zostaną zrekompensowane.

3. Podróż łodzią na Freedom Beach

Drogę na Freedom Beach możemy też pokonać łodzią, czyli tak zwanym long-tail boatem. Taka podróż będzie nieco droższa i dłuższa w porównaniu do wyprawy taksówką, ale umożliwi nam podziwianie wyspy z zupełnie innej perspektywy. W zależności od miejsca, z którego startujemy jej koszt wyniesie od 800 do 1500 bahtów.

4. Wyprawa skuterem na Freedom Beach

Wyprawa skuterem wygląda podobnie do podróży taksówką – musimy pokonać taką samą trasę, parkując skuter na parkingu nieopodal Freedom Beach. Pamiętajmy jednak, że sam parking jest płatny i kosztuje 100 bahtów, co w porównaniu do kosztu podróży taksówką jest znacznie korzystniejszym rozwiązaniem.

Freedom Beach na Phuket

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii plaże, w których między innymi przedstawiamy 5 najpiękniejszych plaż na Phi Phi oraz podpowiadamy jak dostać się na Paradise Beach na Phuket.