Plaże w Marsa Alam – TOP 5 najpiękniejszych plaż

Plaże w Marsa Alam - TOP 5 najpiękniejszych plaż

Najpiękniejsze plaże w Marsa Alam w Egipcie

Marsa Alam to niewielka miejscowość w południowej-wschodniej części Egiptu, która niegdyś była wioską rybacką, a dzisiaj przyciąga turystów z całego świata mnóstwem ciekawych atrakcji. Kurort ten leży na wybrzeżu Morza Czerwonego w rejonie, który słynie z ciągnących się kilometrami przepięknych plaż, wyróżniających się miękkim, białym piaskiem oraz łagodnym zejściem do morza. I to jeszcze nie wszystko! Wystarczy oddalić się zaledwie kilka metrów od brzegu, aby na każdej z nich podziwiać zachwycające rafy koralowe oraz niezwykle bogatą podwodną faunę i florę! Warto zatem wcześniej sprawdzić, czy w Egipcie są rekiny oraz jakie plaże w samej miejscowości i jej pobliżu są najciekawsze! I tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Jakie są najlepsze plaże w Marsa Alam?
• Sharm El Luli
• Marsa Mubarak
• Al-Nayzak Beach
• Concorde Moreen Beach
• Abu Dabbab Beach


Jakie są najlepsze plaże w Marsa Alam?

Jedną z największych atrakcji w Marsa Alam jest przepiękne wybrzeże. Kurort ten słynie z piaszczystych, dziewiczych plaż oraz morza, które kryje w sobie rzadko spotykaną różnorodność fauny i flory. Jest on polecany przede wszystkim miłośnikom podwodnego świata, ponieważ okoliczne wody są bogate w koralowce, ogranowce, roślinność oraz niezwykle barwne żyjątka. Oprócz tego, pogoda w tym rejonie Egiptu dopisuje praktycznie przez cały rok, dlatego jest to miejsce idealne do zażywania słonecznych i morskich kąpieli oraz delektowania się pięknem lokalnej przyrody. Które zatem plaże są najlepsze według naszego portalu turystycznego? Sprawdźcie!

1. Sharm El Luli

Sharm El Luli to zjawiskowa laguna, która znajduje się około 60 kilometrów od Marsa Alam. Jest to jedna z najpiękniejszych plaż w całym regionie, słynąca z lazurowego, krystalicznie czystego morza, które malowniczo kontrastuje z piaskami pustyni i tworzy w ten sposób niesamowicie widowiskowy efekt. Plaża w tym miejscu jest bardzo długa, szeroka, pokryta białym, miękkim piaskiem, a zejście do wody bardzo łagodne. I to jeszcze nie wszystko! Nieopodal brzegu znajduje się rozległa rafa koralowa, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych w całym Egipcie, dlatego warto zabrać ze sobą sprzęt do snurkowania, aby móc podziwiać podwodną faunę i florę, w tym między innymi często odwiedzające to miejsce krowy morskie, żółwie zielone i delfiny butlonosy!

Sharm El Luli (Hankorab Beach)

Jak dostać się do Sharm El Luli?

2. Marsa Mubarak

Marsa Mubarak, czyli ogród koralowy, to kolejna malownicza laguna, która znajduje się nieopodal Marsa Alam, a dokładniej w odległości 60 kilometrów od kurortu. Jest to przepiękna zatoczka, wypełniona krystalicznie czystą wodą w turkusowych barwach, w której kryją się liczne kolorowe rybki, żółwie morskie, krowy morskie oraz delfiny butlonosy! Wszystkie te stworzenia zamieszkują i odwiedzają niezwykle bogatą rafę koralową, znajdującą się tuż pod powierzchnią wody. Wystarczy więc zabrać ze sobą sprzęt do snurkowania i wypłynąć w morze, aby wkroczyć do podwodnego świata pełnego rzadko spotykanych żyjątek! Jeżeli jednak wolimy wygrzewanie się na plaży, to na Marsa Mubarak też będziemy mieli do tego sposobność, ponieważ plaża w tym miejscu jest rozległa, pełna miękkiego piasku z łagodnym zejściem do morza.

Marsa Mubarak (Ogród Koralowy)

Jak dostać się do Marsa Mubarak?

3. Al-Nayzak Beach

Al-Nayzak to prawdziwy skarb znajdujący się zaledwie 12 kilometrów od Marsa Alam, który przez miejscowych jest nazywany „spadającą gwiazdą”. Jest to naturalny zbiornik wodny w kształcie oka, który według wierzeń Egipcjan powstał on w wyniku uderzenia meteorytu o plażę (stąd nazwa: „nayzak”, która po arabsku oznacza „meteoryt”). I choć geologowie wykluczyli teorię, jakoby jezioro powstało na skutek uderzenia meteorytu, to ze względu na przepiękne widoki jest to plaża z pewnością warta odwiedzenia. To jednak nie wszystko! W Al-Nayzak można zażywać kąpieli nawet zimą, ponieważ jest to basen ze wszystkich osłoniony od prądów morskich, a znajdująca się w nim woda jest nagrzewana przez górujące nad Egiptem słońce.

Al-Nayzak

Jak dostać się na Al-Nayzak Beach?

4. Concorde Moreen Beach

Concorde Moreen Beach to kolejna przepiękna plaża, która znajduje się około 40 kilometrów od Marsa Alam. Jest to miejsce idealne dla osób, które chcą spędzić dzień na błogim leniuchowaniu, wylegując u brzegu krystalicznie czystego morza i podziwiając piękno okolicznej przyrody. Piasek na niej jest drobny i bardzo miękki, a zejście do wody niezwykle łagodne. I tutaj podobnie jak na pozostałych plażach, nieopodal brzegu znajduje się rozległa rafa koralowa, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych w całym regionie. Wobec tego, osoby lubiące podziwiać podwodne życie powinny zabrać ze sobą sprzęt do snurkowania, aby móc na własne oczy podglądać liczne kolorowe rybki oraz bujną morską roślinność.

Concorde Moreen Beach

Jak dostać się na Concorde Moreen Beach?

5. Abu Dabbab Beach

Abu Dabbab Beach to jedna z najpopularniejszych, a przy okazji najpiękniejszych plaż w okolicy Marsa Alam. Miejsce to leży niecałe 40 kilometrów od kurortu i jest nazywane „domem żółwi”, ponieważ co roku jest odwiedzane przez setki żółwi morskich, które składają w nim jaja. Sama plaża znana jest z miękkiego, białego piasku, krystalicznie czystego morza, które mieni się w lazurowych tonach oraz niezwykle bogatej rafy koralowej, znajdującej się tuż przy brzegu. Wystarczy więc zabrać ze sobą sprzęt do snurkowania, aby podziwiać bujną morską roślinność oraz kolorowe rybki, a przy odrobinie szczęścia także płaszczki, żółwie morskie, krowy morskie oraz delfiny butlonosy, które czasem przypływają do zatoki.

Abu Dabbab Beach

Jak dostać się na Abu Dabbab Beach?

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii plaże, w których między innymi przedstawiamy najpiękniejsze plaże na Krecie oraz prezentujemy najlepsze plaże na Majorce.