Ultra All Inclusive – co to znaczy?

Ultra All Inclusive – co to znaczy?

Ultra All Inclusive – jak dokładniej wygląda?

Od dawien dawna ogromną popularnością cieszą się wakacje z pakietem All Inclusive. Jest to formuła najchętniej wybierana przez rodziny z dziećmi oraz osoby, które marzą o wakacjach bez zmartwień o posiłki i napoje. Od kilku lat jednak, na popularności zyskują wakacje z pakietem ultra all inclusive. Co to właściwie znaczy i jak dokładniej wygląda? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu!


Spis treści:
1. Rodzaje pakietów All Inclusive
2. Ultra All Inclusive co to dokładniej znaczy?
3. Ultra All Inclusvie – co zawiera?
4. Czego nie obejmuje pakiet Ultra All Inclusive?
5. Czy warto lecieć na wakacje z pakietem Ultra All Inclusive?


Rodzaje pakietów All Inclusive

All Inclusive oznacza „wszystko w cenie”. Konkretniej mówiąc, jest to pakiet wyżywienia, który gwarantuje nam w wyznaczonych godzinach korzystanie na terenie hotelu z szerokiej oferty gastronomicznej. Wśród rodzajów All Inclusive wyróżniamy:

  • All Inclusive Light,
  • All Inclusive Soft,
  • All Inclusive Snack,
  • All Inclusive Plus,
  • All Inclusive 24,
  • Ultra All Inclusive.

Najczęściej w ofercie All Inclusive znajdziemy 3 posiłki dziennie, w tym śniadanie, obiad i kolację oraz ciepłe i zimne napoje, a także lokalne alkohole. Niektóre hotele oferują dodatkowo inne limitowane usługi, choć to zależy od oferty konkretnego hotelu.

Ultra All Inclusive co to dokładniej znaczy?

Ultra All Inclusive to najbardziej luksusowa forma pakietu All Inclusive, która określa dokładny typ standardu pobytu na wakacjach. W jego skład wchodzą elementy, które są zawarte w klasycznym pakiecie All Inclusive razem z wszelkimi uzgodnieniami występującymi w ofercie wraz z przedrostkiem ultra. Musimy jednak pamiętać, że każdy z hoteli oferuje zupełnie inne standardy, tak więc elementy zaliczane do pakietu Ultra All Inclusive będą różniły się w zależności od wybranego hotelu.

Ultra All Inclusvie – co zawiera?

Niestety, nie da się jednoznacznie określić, co zawiera pakiet Ultra All Inclusvie, ponieważ wszystko zależy od indywidualnej oferty oraz standardu hotelu. Najczęściej jednak, w skład tej formy wchodzą elementy All Inclusive oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak room service, kolacje w restauracjach á la carte, importowane alkohole, a niekiedy nawet całodobowy dostęp do baru lub restauracji z obsługą kelnerską.

Ultra All Inclusive co zawiera

Czego nie obejmuje pakiet Ultra All Inclusive?

Pakiet Ultra All Inclusive zależy w dużej mierze od indywidualnej oferty hotelu. Oznacza to, że standard ten może znacząco się różnić w zależności od regionu, kraju oraz standardu hotelu. Niekiedy zdarza się, że niektóre placówki nie oferują importowanych alkoholi, dostępu do sauny, SPA oraz usług kosmetycznych, takich jak masaże oraz zabiegi upiększające. Oprócz tego, wykupienie pakietu Ultra All Inclusive oznacza, że absolutnie wszystko powinno być w cenie wybranej oferty.

Czy warto lecieć na wakacje z pakietem Ultra All Inclusive?

Wiemy już, czym wyróżnia się pakiet Ultra All Inclusive, zatem możemy się zastanowić, czy warto skorzystać z takiej oferty. Zacznijmy więc od tego, gdzie planujemy spędzić większość czasu. Jeżeli naszym celem jest błogi odpoczynek nad hotelowym basenem, dobrym pomysłem będzie wybór bardziej ekskluzywnej wersji All Inclusive. Taki pakiet zagwarantuje, że nie będziemy musieli się martwić co zjemy danego dnia oraz nie będziemy musieli nosić ze sobą gotówki, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Inaczej wygląda sytuacja, gdy naszym celem jest zwiedzanie i większość czasu będziemy spędzali poza hotelem. Wtedy wykupienie pakietu Ultra All Inclusive może okazać się złym pomysłem, ponieważ nie będziemy mogli w pełni skorzystać z udogodnień płynących z jego posiadania.

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii poradnik, w których między innymi wyjaśniamy czy do Tajlandii jest potrzebna wiza.