Plaże w Krabi – TOP 12 najpiękniejszych plaż w całej prowincji

Plaże w Krabi - TOP 12 najpiękniejszych plaż w całej prowincji

Najpiękniejsze plaże w prowincji Krabi – 12 propozycji

Krabi to jeden z najczęściej wybieranych przez turystów kierunków w całej Tajlandii, który słynie z charakterystycznych, niezwykle malowniczych klifów wyłaniających się wprost z turkusowego morza. Prowincja ta urzeka urokliwymi widokami oraz miejscami dziewiczą, zapierającą dech w piersiach naturą. I choć nie spotkamy w niej zbyt wielu zabytków, to z pewnością rekompensują to liczne plaże, które uchodzą za jedne z najpiękniejszych w całym kraju! Wobec tego, przed podróżą do tego rajskiego miejsca warto poznać je bliżej i dowiedzieć się, które z nich odwiedzić! Przed Wami 12 najładniejszych plaż w prowincji Krabi! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Które plaże w prowincji Krabi są najładniejsze?
• Maya Bay
• Koh Poda Beach
• Bamboo Island
• Tup Island Beach
• Laem Tong Beach
• Phra Nang Beach
• Long Beach
• Loh Dalum Bay
• Tubkaek Beach
• Klong Muang Beach
• Monkey Beach
• Tonsai Beach


Które plaże w prowincji Krabi są najładniejsze?

Krabi to prowincja uznawana za wakacyjny raj na ziemi i nie ma w tym ani krzty przesady! Znajduje się ona w południowo-zachodniej części Tajlandii nad Morzem Andamańskim i według szacunków należy do niej przeszło 150 wysepek oraz spory kawałek lądu. Miejsce to słynie z dziewiczej natury, którą zamieszkują egzotyczne zwierzęta i rośliny oraz z charakterystycznych klifów, które wyłaniają się wprost z krystalicznie czystej wody. Największą atrakcją Krabi są jednak plaże pokryte miękkim, białym piaskiem, który delikatnie podmywa turkusowe morze. To właśnie dla nich corocznie do Tajlandii przybywa dziesiątki turystów z całego świata, którzy są spragnieni pięknych widoków i wypoczynku w iście rajskich warunkach! A gdy już znajdzie się tanie loty do Tajlandii i dotrze się na miejsce, bardzo dobrym pomysłem będzie poznanie tych najciekawszych w okolicy! Które plaże na Krabi są więc najładniejsze? Mamy dla Was kilka niezwykle ciekawych propozycji!

1. Maya Bay

Maya Bay to najpopularniejsza, a przy tym najpiękniejsza plaża w całej Tajlandii, która swoją sławę zyskała dzięki filmowi „Niebiańska Plaża” z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Ta niezwykle malownicza zatoczka znajduje się na wyspie Koh Phi Phi Leh, należącej do archipelagu Ko Phi Phi, który wchodzi w skład prowincji Krabi. Plaża w niej jest otoczona potężnymi wapiennymi wzgórzami, które wyłaniają się wprost z turkusowego morza, a piasek na niej jest miękki, drobny i ma srebrzysto-biały kolor. Woda w tym miejscu jest krystalicznie czysta, przez co nawet stojąc na brzegu można obserwować liczne podwodne stworzenia, które zamieszkują to piękne miejsce. Tak malowniczy krajobraz nie umknął uwadze turystów, którzy licznie przybywali na wyspę wywierając tym samym bardzo negatywny wpływ na miejscową faunę i florę, w wyniku czego Maya Bay w 2018 roku została całkowicie zamknięta dla przybyszów. Dopiero w 2022 roku podjęto decyzję o ponownym jej otwarciu, dzięki czemu w sezonie są organizowane na nią wycieczki, lecz na zupełnie innych zasadach, ponieważ ze względu na liczne stada rekinów, które zadomowiły się w zatoce, nie można się na niej kąpać w morzu.

Maya Bay

2. Koh Poda Beach

Wyspy Koh Poda, Koh Thap i Koh Kai to jedna z największych atrakcji Ao Nang i na każdej z nich znajduje się przepiękna plaża! Zacznijmy więc od tej pierwszej, czyli Koh Poda Beach, na której zastaniemy iście rajski krajobraz! Cała wyspa jest bowiem porośnięta tropikalną roślinnością, która daje schronienie przed palącym słońcem, a jej zachodnią część pokrywa bujna dżungla! Najciekawsza jest jednak plaża na jej wschodnim brzegu, na której znajdziemy miękki, biały piasek oraz krystalicznie czystą wodę, która mieni się w odcieniach turkusu i błękitu! Będąc w tym miejscu można podziwiać bezkres morza oraz majaczące w oddali inne wyspy i ląd! I to jeszcze nie wszystko! Wokół wyspy rozpościera się rafa koralowa, zamieszkała przez liczne stworzenia i rośliny, dlatego plaża ta jest idealnym miejscem do relaksu, pływania i podziwiania podwodnej fauny i flory!

Koh Poda Beach

3. Bamboo Island

Bamboo Island to kolejna rajska wysepka, znajdująca się nieopodal archipelagu Ko Phi Phi, na której znajdziemy niezwykle malowniczą plażę! Jej środek porasta gęsty las, zaś dookoła pokrywa ją mięciutki, biały piasek, wpadający wprost do krystalicznie czystego morza, które mieni się w turkusowych tonach! Jest to więc idealne miejsce do błogiego wylegiwania się na plaży i delektowania się pięknem otaczającej przyrody! A na miłośników aktywnego wypoczynku tuż przy brzegu czeka okazała rafa koralowa, którą zamieszkują liczne stworzenia morskie, dlatego będąc na Bamboo Island można z powodzeniem korzystać z uroków nurkowania i snurkowania! Jeżeli jednak nie lubimy za długo przebywać na słońcu, to w północno-wschodniej części wyspy znajduje się bar, w którym można schronić się przed promieniami i skosztować lokalnych przekąsek, dań i napojów.

Ko Phi Phi Bamboo Island

4. Tup Island Beach

Tup Island to niewielka, ale bardzo malownicza wysepka, która znajduje się na południe od Koh Poda. Jest to jedna z najpiękniejszych wysp należących do prowincji Krabi, która słynie z tego, że gdy poziom wody opada, wyspa łączy się wąskim przesmykiem z wysepką Ko Thap oraz większą Koh Kai. Ten piękny krajobraz uzupełnia nieduża, ale piękna plaża, którą pokrywa miękki, biały piasek, delikatnie podmywamy przez krystalicznie czyste morze. Oprócz tego, wokół Tup Island znajduje się bujna rafa koralowa, którą zamieszkują liczne morskie stworzenia i rośliny, dlatego jest to idealne miejsce do relaksu, pływania i podziwiania podwodnej fauny i flory.

Tup Island w Krabi

5. Laem Tong Beach

Laem Tong Beach to jedna z najbardziej malowniczych plaż na wyspie Ko Phi Phi Don, a przy tym jedna z najpiękniejszych w całej prowincji Krabi! Jest to długa, szeroka i bardzo urokliwa plaża, która znajduje się z dala od centrum wyspy, dzięki czemu uchodzi za spokojną i odosobnioną. Z jednej strony otaczają ją wzgórza i tropikalna roślinność, z drugiej zaś podmywa ją krystalicznie czysta woda. Dodatkowo, Laem Tong Beach wyróżnia się łagodnym, piaszczystym zejściem do morza, jego pięknym, turkusowym kolorem oraz miękkim, białym piaskiem pokrywającym całą plażę. I co ważne, obok niej znajduje się zaledwie kilka kurortów, dlatego Laem Tong Beach będzie doskonałym wyborem dla osób, które chcą wypocząć z dala od zgiełku, delektując się przy tym urokami natury.

Ko Phi Phi Laem Tong Beach

6. Phra Nang Beach

Phra Nang Beach to kolejna piękna, ale nieco bardziej popularna plaża, która znajduje się w prowincji Krabi, tym razem na lądzie. Jest to jedna z 3 plaż leżących na półwyspie Railay, który uchodzi za jeden z najbardziej malowniczych w całej Tajlandii. Jej punktem charakterystycznym jest jaskinia Phra Nang Cave, która znajduje się na jej krańcu, gdzie można podziwiać potężne stalaktyty zwisające tuż nad krystalicznie czystym morzem. I choć woda na niej nie ma tak pięknego koloru, jak na pozostałych plażach z naszego zestawienia, to dzięki miejscowemu krajobrazowi z pewnością jest ona jedną z bardziej urokliwych w całej prowincji! Na miejscu zastaniemy bowiem delikatny piasek i łagodne zejście do morza, a to wszystko w towarzystwie bujnej dżungli, która gęsto porasta cały półwysep. I to jeszcze nie wszystko! Morze w tym miejscu jest wyjątkowo czyste, a jego kolory zmieniają się w zależności od pory dnia, dlatego warto wybrać się na Phra Nang Beach na dłużej!

Phra Nang Beach

7. Long Beach

Long Beach to następna rajska plaża po Laem Tong Beach, która znajduje się na wyspie Ko Phi Phi Don. Jak sama jej nazwa wskazuje, jest bardzo długa, a przy tym niezwykle malownicza, przez co jest zaliczana do najpiękniejszych w całym archipelagu Ko Phi Phi! Plaża ta wyróżnia się delikatnym, białym piaskiem, wpadającym do turkusowego morza, do którego zejście jest bardzo łagodne i przyjemne. Krajobraz ten dopełnia bujna roślinność otaczająca ją od strony lądu i majaczące w oddali skały pobliskich wysp. Jest to więc idealne miejsce do wylegiwania się na plaży i delektowania się pięknem lokalnej natury. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że tuż obok plaży znajduje się kilka resortów, ale brakuje przy niej drzew, dlatego osoby nie lubiące zbyt długo przebywać na słońcu powinny zabrać ze sobą parasol.

Long Beach

8. Loh Dalum Bay

Plaże to jedna z największych atrakcji na Ko Phi Phi, dlatego w zestawieniu nie mogło zabraknąć tej najpopularniejszej i najczęściej odwiedzanej, czyli Loh Dalum Bay! Jest to bardzo urokliwa plaża, która znajduje się w niewielkiej zatoce z dwóch stron otoczonej przez potężne skały i wzniesienia. Dookoła niej rozpościerają się wzgórza porośnięte bujną roślinnością, a samą plażę pokrywa drobny, biały piasek, który efektownie łączący się z turkusowym morzem zamieszkałym przez niezwykle kolorową faunę i florę. I choć tuż obok niej znajduje się kilka barów, w których muzyka gaśnie dopiero nad ranem, to wybierając jej krańce można znaleźć również spokojny skrawek dla siebie. Jest to więc idealne miejsce do relaksu, pływania i podziwiania podwodnych stworzeń! I to jeszcze nie wszystko! W nocy wspomniane bary organizują spektakularne pokazy ognia, przez co Loh Dalum Bay to świetne miejsce do wypoczynku nie tylko za dnia!

Loh Dalum Bay

9. Tubkaek Beach

Tubkaek Beach to bardzo długa, spokojna i malownicza plaża, która znajduje się tuż obok wejścia do Parku Narodowego Khao Ngon Nak, słynącego z zapierającego dech w piersiach punktu widokowego o nazwie Dragon Crest. Wyróżnia się ona miękkim, białym piaskiem, łagodnym zejściem do wody oraz piaszczystym dnem, a to wszystko dopełniają majaczące w oddali na morzu potężne skały wapienne. Dużym plusem Tubkaek Beach są też znajdujące się obok niej drzewa, pod którymi można się schronić przed parzącym słońcem, a gdy podczas błogiego wypoczynku urlopowiczów najdzie ochota na jedzenie, to tuż obok niej jest ulokowanych kilka klimatycznych restauracji z widokiem na morze.

Tubkaek Beach

10. Klong Muang Beach

Klong Muang Beach to plaża znajdująca się zaledwie kilka kilometrów na południe od Tubkaek Beach, która wyglądem bardzo przypomina swoją poprzedniczkę. Jest ona długa, spokojna i bardzo malownicza, a przy tym też szeroka, dzięki czemu wypoczynek na niej to sama przyjemność. Plażę tą pokrywa drobny, biały piasek, dno w morzu jest piaszczyste, a zejście do wody łagodne. Jej punktem charakterystycznym jest jednak niewielka wysepka znajdująca się na jej północnym krańcu, na którą podczas odpływu można przedostać się piaszczystym przesmykiem. Jest to więc doskonałe miejsce dla osób, które chcą połączyć błogie wylegiwanie się w promieniach słońca z aktywnym wypoczynkiem!

Klong Muang Beach

11. Monkey Beach

Monkey Beach to kolejna plaża, która znajduje się na wyspie Ko Phi Phi Don, a konkretniej mówiąc jest to niewielka, ale bardzo urokliwa zatoczka ulokowana na północny-zachód od Loh Dalum Bay. Miejsce to wyróżnia się iście rajskim krajobrazem, ale warto mieć na uwadze, że jak sama jej nazwa wskazuje, jest to dom sporego stada małp, które pojawia się na plaży za każdym razem, gdy przypływają turyści. Ich głównym celem jest zdobycie pożywienia, dlatego aby uniknąć ugryzienia i podrapania nie powinno się wyciągać z plecaków żadnych produktów spożywczych. Jeżeli zaś chodzi o plażę, to jest ona niezwykle urokliwa, a to wszystko za sprawą otaczających ją skał wapiennych oraz pięknych kolorów wody. Gdy następuje odpływ, morze odsłania bielutki piasek i efektowną rafę koralową, będącą domem dla licznych stworzeń morskich.

Ko Phi Phi Monkey Beach

12. Tonsai Beach

Tonsai Beach to następna bardzo malownicza plaża, która znajduje się tuż przed półwyspem Railay. Jej punktem charakterystycznym są otaczające ją z każdej strony potężne skały wapienne, które od strony morskiej wyłaniają się wprost z turkusowej wody. I choć morze w tym miejscu nie ma tak pięknego koloru, jak na pozostałych plażach z naszego zestawienia, to dzięki temu, że jest ona prawie całkowicie odcięta od świata ma swój niepowtarzalny urok! Na miejscu zastaniemy delikatny piasek i łagodne zejście do morza, a to wszystko w towarzystwie wysokich palm, które delikatnie kołyszą się na wietrze. Dodatkowo, kolor wody w tym miejscu zmienia się w zależności od pory dnia, dlatego warto wybrać się na Tonsai Beach na dłużej, aby poznać każde jej oblicze!

Tonsai Beach

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii plaże, w których między innymi przedstawiamy najpiękniejsze plaże na Phuket.