Zanzibar i alkohol – rodzaje, dostępność, spożycie

Zanzibar i alkohol – rodzaje, dostępność, spożycie

Czy na Zanzibarze można kupić i spożywać alkohol?

Europejscy turyści coraz chętniej wybierają egzotyczne kierunki, aby bez względu na porę roku móc wypoczywać w cieple i poznawać nowe kultury. Jest to jeden z czynników, który w ostatnich latach przyczynił się do wzrostu popularności Zanzibaru, czyli idyllicznej wyspy, która przez wielu uznawana jest za istny raj na ziemi. I nic w tym dziwnego, wszak znajdziemy na niej piękne plaże z delikatnym, białym piaskiem oraz bajecznie lazurową wodę, a to wszystko otoczone bujną, tropikalną roślinnością. Taki krajobraz przyciąga podróżników z całego świata, dlatego jeżeli więc i Wy planujecie w najbliższym czasie obrać ten kierunek, warto wcześniej dowiedzieć się, jak na miejscu wygląda kwestia alkoholu. Czy można go legalnie spożywać i kupić? Czy jest możliwość zakupu lokalnych trunków? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Alkohol na Zanzibarze – czy można go kupić i spożywać?
2. Gdzie na Zanzibarze można kupić alkohol?
3. Czy na Zanzibarze można spożywać alkohol?
4. Jaki alkohol przywieźć z Zanzibaru?


Alkohol na Zanzibarze – czy można go kupić i spożywać?

Tanzania, do której należy Zanzibar, to kraj w większości chrześcijański, jednak na samej wyspie mieszkają praktycznie wyłącznie muzułmanie. Oznacza to, że zgodnie z zaleceniami Koranu, znaczna część jego mieszkańców nie może spożywać alkoholu. Oczywiście dotyczy to przede wszystkim osób praktykujących, a dzięki liberalnemu podejściu osób rządzących, na Zanzibarze nie ma zakazu sprzedaży trunków zawierających procenty. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że mimo braku zakazu, alkohol nie jest tak łatwo dostępny, jak w krajach europejskich. Najłatwiej będzie więc go kupić w miejscach z rozwiniętą architekturą turystyczną.

Gdzie na Zanzibarze można kupić alkohol?

Kupno alkoholu na Zanzibarze nie należy do najprostszych, ale ze względu na licznie odwiedzających go turystów, są miejsca, w których jest dostępny. Można więc nabyć go między innymi w hotelach, restauracjach i dyskotekach. Oprócz tego, w miejscowościach turystycznych zdarzają się sklepy, w których można kupić alkohol, jednak takich punktów jest zaledwie kilka na całej wyspie. Tutaj warto też zaznaczyć, że w niektórych miejscach można nabyć „Gongo”, czyli samogon wytwarzany przez lokalnych mieszkańców, ale jest on produkowany nielegalnie, więc jego dostępność jest ograniczona.

Czy na Zanzibarze można spożywać alkohol?

Na Zanzibarze można spożywać alkohol, ale najlepiej robić to w wyznaczonych do tego miejscach, czyli barach, klubach i restauracjach, które posiadają licencję na jego sprzedaż. Oznacza to, że konsumpcja trunków obfitujących w procenty w miejscach publicznych nie jest zabroniona prawnie, ale może być źle odbierana przez lokalnych mieszkańców, przez co może powodować różnego rodzaju problemy.

Jaki alkohol przywieźć z Zanzibaru?

Atrakcji na Zanzibarze nie brakuje, dzięki czemu nawet osoby nie przepadające za aktywnym zwiedzaniem znajdą na wyspie coś dla siebie. Jedną z nich są zakupy lokalnych wyrobów, które można podarować bliskim osobom lub wykorzystać w formie pamiątki z rajskich wakacji. W tym wypadku bardzo dobrym pomysłem będzie nabycie przede wszystkim lokalnej wódki, czyli Konyagi, która powstaje z trzciny cukrowej. Na liście lokalnych specjałów znajdują się też piwa, w tym przede wszystkim Safari Lager, Kilimanjaro, Tusker, Ndovu oraz Serengeti. Oprócz tego na miejscu możemy kupić kilka smacznych win, które są importowane z południowej Afryki.

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii poradnik, w których między innymi wyjaśniamy co to znaczy Ultra All Inclusive oraz podpowiadamy co przywieźć z wakacji w Kenii.