Oman – 14 najciekawszych atrakcji turystycznych

Oman - 14 najciekawszych atrakcji turystycznych

Co warto zobaczyć będąc na wakacjach w Omanie?

Oman to jeden z bardziej egzotycznych kierunków, który dla Europejczyków jeszcze do niedawna uchodził za niedostępny. Dzisiaj jednak kraj ten coraz szerzej otwiera się na przybyszów, a co za tym idzie z roku na rok liczba odwiedzających go turystów dynamicznie wzrasta. I nic w tym dziwnego, wszak zachwyca on zapierającymi dech w piersiach krajobrazami oraz bogatą historią i kulturą, które stanowią mieszankę wpływów europejskich, arabskich, azjatyckich i afrykańskich. To wszystko powoduje, że destynacja ta jest świetnym kierunkiem przede wszystkim dla osób, które chcą połączyć wypoczynek z aktywnym zwiedzaniem. Jeżeli więc i Wy zdecydowaliście się na podróż do Omanu, warto wcześniej sprawdzić, jakie atrakcje turystyczne na miejscu są najciekawsze. I tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Gdzie leży Oman?
2. Polecane hotele w Omanie
3. Co warto zwiedzić w Omanie?
4. Polecane wycieczki w Omanie
5. Lista najciekawszych atrakcji turystycznych w Omanie
• Maskat – perła Bliskiego Wschodu
• Fort Nizwa
• Fort Bahla
• Zamek Jabreen
• Pustynia Wahiba
• Bimmah Sinkhole – zielone oko Omanu
• Musandam – cudowny półwysep
• Wadi Bani Khalid – rajska dolina
• Wadi Ghul – Wielki Kanion Omanu
• Misfat al Abriyyin – górska wioska
• Taqah – rybacka wioska
• Salalah – arabska stolica perfum
• Wyspa Masirah
• Plaże w Omanie
6. Niezbędnik przed podróżą do Omanu
• Loty z Polski do Omanu
• Ubezpieczenie podczas wakacji w Omanie
• Noclegi w Omanie
• Atrakcje w Omanie
• Wakacje w Omanie


Gdzie leży Oman?

Oman to kraj leżący w Azji Południowo-Zachodniej, który znajduje się na Półwyspie Arabskim. Od strony lądu graniczy z Arabią Saudyjską, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi oraz Jemenem, zaś od strony wybrzeża z Morzem Arabskim. Na południowym-zachodzie pokrywa go pustynia Ar-Rab al-Chali, a na północno-wschodniej części pasmo górskie z najwyższym szczytem Dżabal Szams o wysokości 3018 m n.p.m. Jego stolicą jest Maskat, czyli miasto położone w północnej części kraju i liczące przeszło 1.3 miliona mieszkańców. Na chwilę obecną można do niego dotrzeć drogą lotniczą z Warszawy, Gdańska i Wrocławia, lądując w Maskat, Salala lub Chasab.

Polecane hotele w Omanie

Co warto zwiedzić w Omanie?

Oman to kraj w większości pustynny, przez co może wydawać się, że nie ma w nim zbyt wiele atrakcji turystycznych. Nic bardziej mylnego! Państwo to obfituje w zabytki i cuda natury, które potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagających podróżników! Mowa tutaj przede wszystkim o ciągnących się kilometrami kanionach, rozległych pustyniach, zapierających dech w piersiach fiordach oraz licznych plażach, które pokrywa miękki piasek i krystalicznie czysta woda mieniąca się w turkusowych tonach! Krajobraz ten dopełniają piękne i bardzo klimatyczne miasta pełne licznych zabytków, w których po długich godzinach spędzonych na wszelkiego rodzaju aktywnościach, można usiąść w jednej z licznych restauracji, kawiarni i barów i raczyć się przepyszną, lokalną kuchnią. To powoduje, że jest to idealny kierunek zarówno dla osób, które lubią zgłębiać nowe kultury, jak i tych, którzy pragną wypoczynku w promieniach słońca. A gdy już przybędzie się do tego fascynującego kraju, bardzo dobrym pomysłem będzie poznanie miejscowych atrakcji, które z pewnością zadowolą turystów w każdym wieku! Co zatem warto zobaczyć w Omanie? Mamy dla Was kilkanaście niezwykle ciekawych propozycji!

Polecane wycieczki w Omanie


Kliknij tutaj, aby podejrzeć pozostałe wycieczki w Omanie!


Lista najciekawszych atrakcji turystycznych w Omanie

1. Maskat – perła Bliskiego Wschodu

Maskat to stolica Omanu, a przy tym największe i najbardziej malowniczo położone miasto w całym kraju, które jest nazywane perłą Zatoki Perskiej. Znajduje się ono w jego północnej części, pomiędzy turkusowym Morzem Arabskim i majestatycznymi górami. Jego cechą charakterystyczną jest brak przytłaczających drapaczy chmur, co jest zasługą rozporządzenia sułtana, zgodnie z którym nowe budowle muszą być utrzymane w tradycyjnym arabskim stylu. To właśnie dlatego miasto to do dziś zachwyca swoją oryginalną, arabską architekturą oraz klimatem coraz rzadziej spotykanym na Bliskim Wschodzie. To jednak nie wszystkie jego atuty! Największą atrakcją Maskat jest bowiem nadmorska dzielnica Matrah z tradycyjnym bazarem, zwanym Sukiem Muttrah, na którym można poczuć prawdziwy orientalny klimat. To miejsce jest idealne do zaopatrzenia się w autentyczne pamiątki i lokalne przysmaki, które można podarować rodzinie i znajomym jako pamiątkę z podróży. Ogromne wrażenie robi też Wielki Meczet Sułtana Kabusa, którego wnętrza zdobią żyrandole wykonane z kryształków Swarovskiego, a podłogi pokryte są ręcznie tkanym dywanem, który jeszcze do niedawna był największym na świecie. Oprócz tego, warto odwiedzić Fort Al Jalali, Królewski Pałac Al Alam, Muzeum Narodowe Omanu oraz Muzeum Historii Naturalnej, które są idealnym miejscem do poznania historii i zrozumienia społeczności Omanu. Nie można zapomnieć też o Operze Królewskiej, która jest istną perełką architektoniczną i stanowi centrum tutejszych wydarzeń kulturalnych.

Maskat - perła bliskiego wschodu

2. Fort Nizwa

Oman bywa nazywany krainą tysiąca fortów i nie ma w tym ani krzty przesady. Pierwszym z nich, który jest warty uwagi, to Fort Nizwa, czyli jeden z najważniejszych obiektów historycznych w Omanie. Budowla ta została wzniesiona w 1679 roku na miejscu dawnego budynku obronnego, datowanego na XII wiek. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa, wszak położenie miasta Nizwa i jego bogactwa sprzyjały częstym atakom intruzów, w wyniku czego wybudowano w nim okazały fort oraz największą wieżę na całym Półwyspie Arabskim, która ma 30 metrów wysokości. W miejscu tym do dziś można podziwiać świetnie zachowane mury, wieże obronne, liczne elementy fortyfikacyjne, doskonale zachowane stanowiska artyleryjskie oraz żłobienia fortu przeznaczone do wylewania wrzącej wody oraz gorącego oleju wprost na wroga, który próbował przedrzeć się przez mury. Oprócz tego, w Forcie Nizwa funkcjonuje muzeum, w którym można oglądać wyposażenie ówczesnych mieszkańców, w tym między innymi starodawne naczynia, narzędzia codziennego użytku, biżuterię oraz wyposażenie pomieszczeń.

Fort Nizwa

3. Fort Bahla

Kolejnym fortem wartym odwiedzenia jest Fort Bahla. Jest to największy i najstarszy fort w całym Omanie, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Budynek ten to ogromna, gliniana twierdza, która została wzniesiona w XVIII wieku przez dynastię Nabhani na miejscu starego fortu, który został tu wybudowany prawdopodobnie przez Persów jeszcze w XII wieku. Jego głównym zadaniem była kontrola oazy Jabreen oraz szlaku handlowego, którym przewożono drogocenne kadzidło. I to właśnie kadzidło było głównym źródłem, które pozwoliło sfinansować tak okazałą inwestycję. Wraz z kolejnymi latami fort przechodził we władanie innych rodów, które sukcesywnie rozbudowywały twierdzę aż do kształtu, który możemy podziwiać dziś. Obecnie, po zakończonych pracach konserwatorskich, które trwały od 1987 roku do 2012 roku, w skład całego kompleksu wchodzą nie tylko potężne mury, ale również liczne wieże, kilka studni, dwa meczety oraz istny labirynt, składający się z korytarzy i komnat.

Fort Bahla

4. Zamek Jabreen

Zamek Jabreen to następna ważna strategicznie budowla, która została wzniesiona w XVII wieku przez imama Bel’araba bin Sultana Al Yarubiego, czyli przywódcę, który w 1650 roku pokonał Portugalczyków i rozbudował fort w Nizwie do stanu, w jakim możemy podziwiać go po dziś dzień. To właśnie dlatego obie te twierdze łączy tak wiele podobieństw architektonicznych. Jeżeli zaś chodzi o Zamek Jabreen, to w budowli tej na 4 kondygnacjach ulokowano 55 pomieszczeń i dzięki temu, że pełniła ona głównie funkcję rezydencji pałacowej, dzisiaj można wewnątrz podziwiać świetnie zachowane malowidła ścienne, misternie zdobione sufity, ażurowe okna oraz magazyn na daktyle, w którym znajduje się specjalny systemem odprowadzania soku z rzeczonych owoców. Oprócz tego, w zamku tym swego czasu działała szkoła koraniczna, która wykształciła wielu teologów i uczonych, a obecnie funkcjonuje w nim biblioteka i meczet.

Zamek Jabreen

5. Pustynia Wahiba

Pustynia Wahiba Sands, zwana również Sharqiya Sands, to jeden z najpiękniejszych obszarów pustynnych w Omanie, który ma około 180 kilometrów długości i około 80 kilometrów szerokości i zajmuje powierzchnię ponad 12 tysięcy kilometrów kwadratowych. Na jego północy dominują głównie płaskie tereny, które na brzegu Morza Arabskiego przechodzą w wydmy sięgające nawet 100 metrów wysokości. Oprócz tego, pustynia ta od dawna jest domem dla Beduinów, w tym między innymi plemienia Al Wahiba (stąd też nazwa pustyni), którzy prowadzą na niej tradycyjny, nomadzki tryb życia. Cały ten obszar z rozległymi wydmami i różnorodnymi formami życia, stanowi więc doskonałe miejsce do przeżycia pustynnych przygód! Bardzo popularna jest tutaj jazda na wielbłądach, wycieczka quadami oraz spędzenie nocy na pustyni, podczas której można podglądać rzadko widoczną w innych miejscach ogromną ilość gwiazd na niebie!

Pustynia Wahiba

6. Bimmah Sinkhole – zielone oko Omanu

Bimmah Sinkhole, czyli zielone oko Omanu, to jedno z najpiękniejszych miejsc w całym kraju! Jest to lej krasowy, który według legendy powstał na skutek uderzenia meteorytu w ziemię, po którym zamieszkał w nim szatan. Tak oto miejsce to zyskało miano Bait Al Afreet, czyli domu diabła. Prawda jednak jest zupełnie inna. Bimmah Sinkhole powstało w wyniku wymywania przez wodę podziemnych, łatwo rozpuszczających się skał wapiennych, co spowodowało utworzenie się ogromnej jaskini, w której po pewnym czasie zawalił się strop. Tak właśnie powstało to niezwykłe miejsce, które jest wypełnione krystalicznie czystą wodą w kolorze zielonkawo-niebieskim. Obecnie jest to jedna z najciekawszych atrakcji w Omanie, nie tylko ze względu na przepiękne widoki, ale również dlatego, że Bimmah Sinkhole nazywane jest naturalnym SPA. Wszystko za sprawą pływających w nim niewielkich rybek, które żywią się martwym naskórkiem, a tym samym poprawiają wygląd stóp. Atrakcja ta znajduje się na terenie Parku Hawiyat Najm, który wyraźnie kontrastuje z okolicznym krajobrazem. Na środku kamienistego, piaszczystego pustkowia, nagle wyrasta przepiękna oaza, pełna palm, kwiecistych krzewów oraz szerokich alejek z altanami, ławkami, toaletami i placem zabaw. Jest to więc doskonałe miejsce na spędzenie dnia dla turystów w każdym wieku!

Bimmah Sinkhole - zielone oko Omanu

7. Musandam – cudowny półwysep

Musandam to eksklawa Omanu, którą od reszty kraju oddzielają Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jest to przepiękny półwysep, którego widoki potrafią zachwycić nawet najbardziej doświadczonych podróżników! Wszystko dlatego, że kryje on w sobie coś naprawdę niezwykłego, zwłaszcza biorąc pod uwagę rejon, w którym się znajduje. Mowa tutaj o fiordach, które kojarzone są przede wszystkim z północą Europy. Nic bardziej mylnego! W Omanie też występują i tworzą je majestatyczne, czerwonawo-pomarańczowe góry wyłaniające się wprost z morza na wysokość nawet 2000 metrów! Ta magiczna oaza spokoju jest więc obowiązkowym punktem wycieczki dla osób, które kochają podziwiać naturę! Aby poznać uroki Musandamu, najlepiej wybrać się w rejs tradycyjnym omańskim jednomasztowcem. Po drodze będzie można podziwiać klimatyczne wioski rybackie, malownicze miasteczka, rozległe doliny, które powstały na skutek wyschnięcia kort rzek oraz majestatyczne góry, które tworzą niesamowity klimat!

Musandam - cudowny półwysep

8. Wadi Bani Khalid – rajska dolina

Wadi Bani Khalid to sucha dolina na pustyni, która w porze deszczowej wypełnia się wodą, i jest jedną z najciekawszych atrakcji w Omanie! Miejsce to łączy w sobie spiętrzone skały, opadające do krystalicznie czystych, błękitnych basenów, szumiące wodospady, obfitą roślinność oraz okazałe plantacje, które razem tworzą wyjątkowo piękny krajobraz! Tutejsze źródła zapewniają bowiem dopływ wody przez cały rok, dzięki czemu dolina ta jest wiecznie żywa! Aby poznać ją z najlepszej strony, wystarczy ruszyć w głąb kanionu, gdzie można podziwiać turkusowe jeziorko otoczone wysokimi skałami i wodospadami lub pójść jeszcze dalej i odnaleźć bardziej kameralną część, gdzie akweny ukryte są pomiędzy białymi skałkami. I to jeszcze nie wszystko! Bardziej doświadczeni podróżnicy mogą pokusić się o eksplorację jednej z obecnych w tym miejscu jaskiń, które wciąż skrywają wiele tajemnic, a osoby lubiące dreszczyk emocji mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanych mostów, z których można skoczyć prosto do turkusowej wody! Jest to więc doskonałe miejsce zarówno na błogie leniuchowanie w promieniach słońca, jak i aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody!

Wadi Bani Khalid - rajska dolina

9. Wadi Ghul – Wielki Kanion Omanu

Wadi Ghul, czyli Wielki Kanion Omanu, to obowiązkowy punkt na mapie atrakcji turystycznych tego zachwycającego kraju. Jest to drugi najgłębszy kanion na świecie, który tworzą połączone ze sobą doliny – Wadi Al Nakhur i Wadi Ghul. Miejsce to znajduje się w sąsiedztwie najwyższych omańskich szczytów, przez co okoliczny krajobraz jest niezwykle malowniczy, a doliny sprawiają wrażenie bardzo głębokich. Osoby lubiące piesze wędrówki mogą wdrapać się na Dżabal Szams, czyli pobliski, a jednocześnie najwyższy szczyt w Omanie, który sięga aż 3018 m n.p.m. Niestety, nie można wejść na jego wierzchołek, ponieważ znajduje się tam baza wojskowa, ale dostępny jest niższy o 12 metrów punkt widokowy, z którego można podziwiać cały kanion. Po drodze na niego można odkrywać opuszczone wioski, jaskinie oraz przeróżne plantacje i gaje, które tworzą niepowtarzalny klimat. Jeżeli jednak nie ma się wystarczająco dużo czasu na pieszą wędrówkę, zawsze można skorzystać z samochodu, najlepiej z napędem 4×4, ponieważ niemal na sam szczyt prowadzi wystarczającej jakości trasa.

Wadi Ghul - Wielki Kanion Omanu

10. Misfat al Abriyyin – górska wioska

Misfat al Abriyyin, zwana również jako Al Abriyeen, to niewielka górska wioska, która znajduje się w północnej części Omanu. W ostatnich latach stała się popularną atrakcją wśród podróżników, a wszystko dlatego, że wypełniają ją tradycyjne arabskie domy z kolorowymi drzwiami, które wzniesione są z gliny i kamienia. Wokół nich rozpościera się bujna, pełna roślinności oaza, w której na tarasach uprawnych rosną banany, granaty, mango, papaje i przeróżne cytrusy. Co ciekawe, woda do nich jest dostarczana jak dawniej, czyli przez system nawadniający zwany falaj. I to jeszcze nie wszystko! W Misfat al Abriyyin są wytyczone szlaki turystyczne, które wiodą niezwykle malowniczymi ścieżkami. Przybywając w to miejsce musimy jednak pamiętać, że turyści proszeni są o założenie odpowiedniego stroju do zwiedzania, który zakrywa kolana i ramiona, ponieważ wioska jest zamieszkała przez miejscową ludność.

Misfat al Abriyyin - górska wioska

11. Taqah – rybacka wioska

Oman uznawany jest za jeden z najspokojniejszych krajów świata, a na Bliskim Wschodzie jest nazywany oazą spokoju. Taka definicja świetnie opisuje też Taqah, czyli niewielką wioskę rybacką, która znajduje się na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego na południu kraju. Miejsce to znane jest przede wszystkim z ruin zamku Taqah, który obecnie służy jako muzeum prezentujące lokalne zwyczaje i kulturę. Na miejscu można podziwiać też tradycyjne arabskie domostwa, poznać miejscowe zwyczaje i niespieszny sposób życia, korzystać z pięknych plaż oraz wybrać się do pobliskiego rezerwatu ptaków, czyli Khawr Taqah, gdzie można obserwować różne, często bardzo rzadkie gatunki ptaków.

Taqah - rybacka wioska

12. Salalah – arabska stolica perfum

Salalah to miasto, które znajduje się tuż przy granicy z Jemenem na zachód od Taqah. Miejsce to jest wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze, to właśnie w nim natrafimy na jedne z piękniejszych plaż w całym Omanie, które ciągną się kilometrami i z jednej strony otaczają je górskie szczyty, zaś z drugiej krystalicznie czyste morze. Po drugie nie są one tak oblegane, jak wybrzeże pobliskich Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dzięki czemu można się na nich cieszyć spokojem i w pełni delektować otaczającą naturą. Wypoczynkowi sprzyja też łagodniejszy klimat, który tworzy idealne warunki do błogiego wylegiwania się na plaży i czerpania promieni słońca. Po trzecie, miejsce to znane jest jako stolica perfum, ponieważ znajdują się w nim plantacje kadzidła, które wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jednak nie jedyne atuty tego zachwycającego miasta! Salalah otaczają bowiem plantacje bananów i papai, dzięki którym miasto zupełnie nie przypomina pustynnego, a w jego pobliżu znajduje się dolina Wadi Darbat pełna bujnej roślinności oraz majestatycznych wodospadów, w tym przede wszystkim Ayn Khor, czyli jedna z największych atrakcji w Salalah i jeden z najpopularniejszych wodospadów w całym Omanie.

Salalah – arabska stolica perfum

13. Wyspa Masirah

Wyspa Masirah to największa wyspa Omanu, która znajduje się nieopodal jego wschodniego wybrzeża na wodach Oceanu Indyjskiego. Słynie ona przede wszystkim z obfitości dzikiej przyrody, w tym przeróżnych gatunków ptaków i żółwi, które na wschodzie wyspy mają obszar lęgowy. Jest to więc idealne miejsce do obserwowania tych pięknych zwierząt oraz ich nowo narodzonego potomstwa w czasie ich pierwszej drogi do morza. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że są to gatunki chronione, dlatego na podglądanie przyrody najlepiej wybrać się z przewodnikiem, który o nich opowie i zadba o odpowiednie zachowanie. Oprócz tego, wyspa jest popularnym celem miłośników sportów wodnych, takich jak kitesurfing i żeglarstwo, ponieważ przez cały rok wieją na niej silne wiatry, które tworzą idealne warunki do ich uprawiania.

Wyspa Masirah

14. Plaże w Omanie

Wydawało by się, że w kraju pustynnym nie znajdzie się zbyt wielu ciekawych plaż. Nic bardziej mylnego! Plaże w Omanie są uważane za jedne z najpiękniejszych na całym Półwyspie Arabskim! To powoduje, że jest to jedna z największych atrakcji tego kraju, a wszystko dlatego, że ciągną się kilometrami i są pokryte miękkim, złocistym piaskiem, który jest delikatnie podmywany przez ocean mieniący się w odcieniach turkusu i błękitu! Co ważne, wiele z nich jest pustych i bardzo spokojnych, dzięki czemu można na nich wypoczywać w komfortowych warunkach, delektując się przy tym pięknem otaczającej przyrody. Do tych najciekawszych zaliczamy między innymi Fazayah Beach i Mughsail Beach, które znajdują się na południowym wybrzeżu oraz Yitti Beach, Qurum Beach i Al-Bustan Beach, które znajdują się na północy kraju.

Plaże w Omanie

Niezbędnik przed podróżą do Omanu

Do wakacji w Omanie warto się odpowiednio przygotować. Sporządziliśmy więc listę najważniejszych punktów, które ułatwią Wam zaplanowanie całej wyprawy!

1. Loty z Polski do Omanu

W Omanie znajduje się kilka międzynarodowych lotnisk. Mowa tutaj o portach lotniczych w Maskat, Salala lub Chasab, tak więc do kraju tego można dotrzeć w zaledwie kilka godzin. Najkorzystniejsze połączenia z Polski do Omanu można znaleźć w wyszukiwarkach lotów, które umożliwiają znalezienie lotów o wybranych parametrach oraz porównanie ich cen u różnych pośredników. Najpopularniejszą z nich jest SkyScanner, który ma w swojej bazie oferty aż 1200 operatorów turystycznych! Aby znaleźć tanie loty z Polski do Omanu w SkyScanner, wystarczy kliknąć tutaj.

2. Ubezpieczenie podczas wakacji w Omanie

Jedną z podstaw podczas zagranicznych wyjazdów jest odpowiednie ubezpieczenie, zwłaszcza w przypadku podróży poza granicę Unii Europejskiej. Biorąc więc pod uwagę, że Oman znajduje się w Azji, przed wylotem na nią niezbędne jest więc wykupienie ubezpieczenia, które będzie działało na jego terenie i w razie potrzeby uchroni nas przed ewentualnymi kosztami leczenia, które poza Europą mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Aby porównać oferty poszczególnych firm, które oferują takie ubezpieczenie, wystarczy kliknąć tutaj.

3. Noclegi w Omanie

Po kupieniu biletów lotniczych oraz ubezpieczenia, kolejnym krokiem jest wybór noclegu. Jest to jeden z kluczowych czynników do spędzenia urlopu w komfortowych warunkach, dlatego przed wyborem tego najlepszego, bardzo dobrym pomysłem będzie przejrzenie dostępnych ofert, poczytanie opinii, sprawdzenie cen oraz lokalizacji, w których wybrane miejsce noclegowe się znajduje. Aby więc porównać oferty poszczególnych hoteli, które znajdują się w Omanie, wystarczy kliknąć tutaj.

4. Atrakcje w Omanie

Następnym krokiem po znalezieniu lotów, wykupieniu ubezpieczenia i zarezerwowaniu noclegów jest zagospodarowanie czasu wolnego! A biorąc pod uwagę, że Oman słynie z różnorodnych atrakcji, które przypadną do gustu zarówno tym młodszym, jak i starszym podróżnikom, przed przylotem na nią warto zarezerwować wycieczki! Aby więc porównać oferty poszczególnych atrakcji, które umożliwiają spędzenie w ciekawy sposób urlopu w Omanie, wystarczy kliknąć tutaj.

5. Wakacje w Omanie

Nie każdy ma wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć loty, wykupić ubezpieczenie, zarezerwować noclegi i wycieczki we własnym zakresie, dlatego w takim wypadku doskonałym rozwiązaniem jest wykupienie całych wczasów! Przed wyborem najlepszego pakietu, warto jednak przejrzeć dostępne oferty i sprawdzić ceny, opinie, transport oraz miejsce, w którym ulokowany jest dany hotel. Aby więc porównać oferty poszczególnych pakietów wakacyjnych, które umożliwiają spędzenie urlopu w Omanie, wystarczy kliknąć tutaj.

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii atrakcje, w których między innymi prezentujemy najciekawsze atrakcje w Gambii oraz podpowiadamy co warto zwiedzić w Agadir w Maroko.